Afryka

Żywy Pomnik

maj 18, 2021
Kamień skruszeje, stal skoroduje - życie będzie trwało.  
Informator

Rozmowa Radia Istebna - Fundacja Jest BOSKO

maj 08, 2021
Nie ma fajnych młodych ludzi w Istebnej? NIEPRAWDA!Posłuchajcie i zmienicie zdanie :)
Informator

"Ktoś tutaj był i był, a potem nagle zniknął i uporczywie go nie ma."

kwiecień 27, 2021
Nigdy nie ma dobrego momentu na pożegnanie bliskich, ale zawsze jest dobry czas, żeby otulić ich myślami...  
Informator

Rozmowa Radia Istebna - Po nasziymu

kwiecień 24, 2021
Kolejne spotkanie w Radiu Istebna - tym razem moimi gośćmi byli: Bronka Polok, Józef Michałek, Andrzej Suszka.
Informator

WESOŁYCH ŚWIĄT!

kwiecień 03, 2021
Informator

Zanim zobaczysz na żywo - film w 4k

marzec 26, 2021
WAITOMO CAVES
Kalendarium

Kalendarium Radia Istebna - 15 marca

marzec 15, 2021
Zdarzyło się dzisiaj...
Kalendarium

Kalendarium Radia Istebna - 11 marca

marzec 11, 2021
Zdarzyło się dzisiaj...
Kalendarium

Kalendarium Radia Istebna - 03 marca

marzec 03, 2021
Wydarzyło się...

"Komornik" Michał Gołkowski

Kiedy zobaczyłam na jakiejś grupie czytaczy okładkę, wiedziałam, że będę czytać.

Uwielbiam takich zabijaków . Jakoś nasunęło mi się skojarzenie z grą Diablo, którą tłukłam bez miłosierdzia Bożego, wszystkie części . Ależ to były czasy...

 

Nie ma co się rozczulać. Książka petarda. Postapokaliptyczny świat. Średnio ta apokalipsa wyszła, miało być dobrze, a wyszło jak zawsze. I w tym totalnym bajzlu, żeby nie rzec burdelu, przyszło głównemu bohaterowi odwalać swoją robotę. A czyni to dość sprawnie i ochoczo, bo i jakież ma wyjście. Albo on kogoś albo ktoś jego zapisze tudzież odhaczy w rejestrach niebiańskich, tylko z nazwy. Bo z chrześcijańskim pojęciem nieba i niebiańskości niewiele ma to wspólnego.
Nasz bohater to rębajło pierwszej wody, no może drugiej, albo i trzeciej, bo zgony zalicza regularnie. Zresztą tam trup ściele się gęsto, zwłaszcza Ezekiela, bohatera, który z uporem maniaka i przy pomocy sił niebiańskich powstaje i działa. To zresztą książka dość makabryczna, krew leje się strumieniami, flaki fruwają, śmierć i zgrzytanie zębów. Jednym słowem...armagegedon . Ale ów tytułowy komornik nie jest, pomimo swego fachu, całkowicie pozbawiony typowo ludzkich cech, empatii (zdarzyło się), przebiegłości, cwaniactwa, łamania przyjętych ( ups narzuconych odgórnie zasad), co chyba każdemu może przynieść odrobinę radości i satysfakcji, że się władzy na nosie zagrało. I trzeba mieć hart ducha i przysłowiowe jaja, żeby w tym świecie się poruszać, odnaleźć, ba przeżyć. Bo wraz z apokalipsą wylazły na świat wszelkie monstra, cudaki - dziwaki, co to dybią na pozostałych przy życiu ludzi, pozbawiając ich wszelkiej nadziei...rąk, nóg, wnętrzności i co tylko tam się w człowieku da rozczłonkować. Urocze. Trafia w moje gusta psychopaty .

Pomysł pierwsza klasa. Świetnie wykreowany świat. Z fantazją i rozmachem. Może odrobinę przerażający. Nie brak elementów humorystycznych, co pozwala nie zejść z przerażenia gwałtownie. Ciekawie napisana postać głównego bohatera. Akcja szybka, dynamiczna. Mnie się ten świat bardzo podoba. Nawet, a może właśnie dzięki temu, że postaci w tym nowym porządku, które podług naszej kultury powinny być dobre... A sami doczytajcie

Generalnie rzecz ujmując, rzeczywistość zastana tragiczna. Ale kto się ma przystosować jak nie człowiek. I kto, jeśli nie człowiek zrobi wiele, niemal wszystko, żeby przeżyć w warunkach silnie niesprzyjających.

Kawał dobrej, soczystej fantastyki. Chyba się z autorem zaprzyjaźnię na dłużej, tym bardziej, że drugi tom czeka cierpliwie na swoją kolejkę.

Polecam

Komentuj

Zaloguj się, by skomentować