A to ciekawe!

Jak zatrzymać młodość i smukłą sylwetkę

czerwiec 27, 2022
Żyli długo i szczęśliwie, przy tym nadal pięknie wyglądali – taka modyfikacja zakończenia dawnych bajek, która... może kiedyś się spełni.
Informator

Najlepszy zestaw relaksacyjny!

czerwiec 23, 2022
Działa – przetestowałem i mogę z czystym sumieniem polecić każdemu :)  
Malarstwo

„Beksiński na Śląsku” Byłem, zobaczyłem, polecam!

czerwiec 21, 2022
Nie to jest ważne, co się ukazuje, lecz to, co jest ukryte… Jeszcze inaczej: ważne jest to, co ukazuje się naszej duszy, a nie to, co widzą nasze oczy i co możemy nazwać. Wydaje mi się, że to pierwsze można…
Malarstwo

Beksiński na Śląsku

czerwiec 16, 2022
Beksiński - jeden z najciekawszych współczesnych artystów, którego obrazy przez jednych podziwiane, uważane za intrygujące, w innych budzą lęk, niepokój, a nawet przerażenie. Jednak nie sposób przejść obok nich obojętnie. Wszak taka rola sztuki - wzbudzać emocje...
Informator

sklep internetowy JOMIKA

czerwiec 16, 2022
Szanowni Państwo, Drodzy Przyjaciele! Nowo powstały sklep internetowy JOMIKA cały dochód ze sprzedaży różności przeznaczy na kulturę, edukację i pomoc społeczną. Tak, właśnie taka jest idea. https://jomika.pl/
Informator

Coco Bombay - z biedy do luksusu?

czerwiec 13, 2022
Czy droga Coco Chanel, rozpoczynająca się od nauki szycia w sierocińcu siostr zakonnych, po kreatorkę mody i finansową niezależność jest do powtorzenia?Nie wiadomo.
Informator

Niedzielny przedświt

czerwiec 12, 2022
Jak jak kocham takie chwile: śpię przy otwartym oknie, orzeźwiające powietrze oplata mnie delikatną powłoką i sprawia, że ulatuję gdzieś w magiczne światy. Synapsy cichutko tykają na niskich częstotliwościach i... słyszę piękny ptasi śpiew. Otwieram powoli jedno, potem drugie oko,…
Informator

Czym jest wolność?

czerwiec 10, 2022
„Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka” – powiedział Alexis de Tocqueville (1805-1859) – francuski myśliciel polityczny, socjolog i polityk.
Informator

Byle dowalić, czyli… niedoceniona umiejętność czytania

czerwiec 06, 2022
Od wielu miesięcy zastanawiam się, co się z nami stało.

Monumentalna postać z tunelem-baldachimem w środku klatki piersiowej w rzeźbie Daniela Poppera.

Ten mieszkający w Kapsztadzie artysta Daniel Popper znany jest ze swoich wielkich rzeźb postaci ludzkich, ozdobionych lub przebitych gęstymi baldachimami listowia. Jedna z jego prac "Thrive" (Rozkwitać) ma 9 metrów wysokości i jest zbudowana z 14 ton betonu zbrojonego włóknem szklanym. Dzieło można zobaczyć w Society Las Olas, kompleksie mieszkalnym w Fort Lauderdale na Florydzie, gdzie funkcjonuje jako stała publiczna instalacja artystyczna.

 

popper 1
popper 2
popper 3
popper 4


Prace Poppera są często tymczasowe, z instalacjami na światowych festiwalach muzycznych, takich jak Electric Forest w USA czy Boom Festival w Portugalii, gdzie czasami zajmują centralne miejsce.
Dlatego też kolejna praca powstała w ramach Festiwalu sztuki i kultury w Tulum w Meksyku, gdzie stworzył kolejne dzieło sztuki. Instalacja nosi tytuł "Ven a la Luz" (Wyjdź do światła) i składa się z drewna i liny uformowanej w kobiecą postać. Jej tors wypełniony bujnymi, zielonymi roślinami, które tworzą przejście, przez które widzowie mogli przejść.
Ven a La luz został na stałe zainstalowany w kurorcie Ahau Tulum po zakończeniu inauguracyjnego festiwalu.

 

popper 1 960x9602xa 
 popper 2 960x9602x
 popper 3 960x9602x
 popper 6

 

Więcej wielkoformatowych rzeźb Poppera można zobaczyć na jego stronie internetowej i Instagramie, a szczęśliwcy mogą je zobaczyć na żywo :)

Na zachę 

 
Józef Michałek

Założyciel Radia Awangarda.

kontakt: 515 533 522