Informator

60 lat Wisły

lipiec 13, 2022
Na różne sposoby można celebrować rocznice wydarzeń - jedni czują się dobrze na  rozmaitych sesjach naukowych, inni w trakcie patetycznych akademii, a pewnie większość woli wybrać się na spotkania towarzyskie z muzyką. Najgorzej mają oficjele - muszą być wszędzie :P
A to ciekawe!

Niecodzienne dekoracje

lipiec 12, 2022
Zbierając grzyby albo chrust :) zwróćmy uwagę też na małe kawałki drewna o dziwnych kształtach. W domu z tych kawałków możemy wyczarować takie cudeńka, jak te na zdjęciach. Odrobinka wyobraźni i... satysfakcja gwarantowana!
A to ciekawe!

Miasto, w którym ludzie stają się bogami

lipiec 08, 2022
Jakkolwiek dziwnie to brzmi, wiele gwiazd muzyki, celebrytów i zwykłych Kowalskich, odwiedza jedno z najbardziej imponujących i mistycznych starożytnych stanowisk archeologicznych.  
Informator

Kalejdoskop Radia Awangarda 4.07.2022

lipiec 04, 2022
Dziś, z okazji DNIA NIEPODLEGŁOŚCI w USA zabieram Was w muzyczną podróż po amerykańskich miastach.
Informator

Zaproszenie do Krakowa (ale czy do Krakowa trzeba zapraszać?)

lipiec 03, 2022
Letnie Tanie Kinobranie to niezwykły festiwal filmowy! Dlaczego niezwykły? Ano dlatego, że w Krakowie, że w Kinie Pod Baranami, że będzie trwał prawie dwa miesiące, że zostanie zaprezentowanych ponad 100 filmów w ciągu ośmiu tematycznych tygodni i - co nie…
A to ciekawe!

Saharyjskie temperatury przed nami - jak sobie z nimi radzić?

czerwiec 30, 2022
To tylko kilka przykładów. Może ktoś ma jakiś inny, sprawdzony sposób?
Kalendarium

Tesla czy Rubens?

czerwiec 28, 2022
Najdroższy obraz flamandzkiego mistrza baroku - Petera Paula Rubensa - "Rzeź niewiniątek", zostało sprzedane w domu aukcyjnym Sotheby's za 49,5 mln funtów. Przeliczając funty na dolary po dzisiejszym kursie, wychodzi nam 61 407 750,00 dolarów.  Najdroższy model Tesli (Tesla Model…
A to ciekawe!

Jak zatrzymać młodość i smukłą sylwetkę

czerwiec 27, 2022
Żyli długo i szczęśliwie, przy tym nadal pięknie wyglądali – taka modyfikacja zakończenia dawnych bajek, która... może kiedyś się spełni.
Informator

Najlepszy zestaw relaksacyjny!

czerwiec 23, 2022
Działa – przetestowałem i mogę z czystym sumieniem polecić każdemu :)  

Dziś urodziny Pilcha i Banderasa

Dziś 66. rocznica urodzin Jerzego Pilcha i 58. rocznica urodzin Antonio Banderasa.

 

Jerzy PilchJerzego Pilcha, pisarza urodzonego w  10 sierpnia 1952 roku w Wiśle, znamy z pokaźnego dorobku twórczego. Jest to bowiem pisarz, dramaturg, publicysta i autor scenariuszy filmowych. Wielokrotnie nagradzany i osmiokrotnie nominowany do nagrody Nike, którą otrzymał za powieść "Pod Mocnym Aniołem" w 2001 roku.
Szersze spojrzenie na Jerzego Pilcha wyrobicie sobie po lekturze: https://pl.wikipedia.org/wiki/Jerzy_Pilch
 
 
 
  
 
 
BanderasOsiem lat później, w hiszpańskiej Maladze, rozpoczyna się hstoria życia Antonio Banderasa - aktora filmowego, teatralnego i dubbingowego. Początkowo nic nie zapowiadało jego kariery aktorskiej - chciał zostać, tak jak prawie każdy chłopak, znanym piłkarzem. Niestety, w wieku 14 lat doznał kontuzji, która bezpowrotnie przekreśla plany robienia kariery piłkarskiej, a młody Antonio poszukuje nowego celu życiowego. W jego przypadku doskonale sprawdziło sie powiedzenie "Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło" i po obejrzeniu musicalu "Hair" postanawia  zostać aktorem.
Wiecej o Antonio Banderasie znajdziecie tutaj: https://www.filmweb.pl/person/Antonio.Banderas#