Informator

60 lat Wisły

lipiec 13, 2022
Na różne sposoby można celebrować rocznice wydarzeń - jedni czują się dobrze na  rozmaitych sesjach naukowych, inni w trakcie patetycznych akademii, a pewnie większość woli wybrać się na spotkania towarzyskie z muzyką. Najgorzej mają oficjele - muszą być wszędzie :P
A to ciekawe!

Niecodzienne dekoracje

lipiec 12, 2022
Zbierając grzyby albo chrust :) zwróćmy uwagę też na małe kawałki drewna o dziwnych kształtach. W domu z tych kawałków możemy wyczarować takie cudeńka, jak te na zdjęciach. Odrobinka wyobraźni i... satysfakcja gwarantowana!
A to ciekawe!

Miasto, w którym ludzie stają się bogami

lipiec 08, 2022
Jakkolwiek dziwnie to brzmi, wiele gwiazd muzyki, celebrytów i zwykłych Kowalskich, odwiedza jedno z najbardziej imponujących i mistycznych starożytnych stanowisk archeologicznych.  
Informator

Kalejdoskop Radia Awangarda 4.07.2022

lipiec 04, 2022
Dziś, z okazji DNIA NIEPODLEGŁOŚCI w USA zabieram Was w muzyczną podróż po amerykańskich miastach.
Informator

Zaproszenie do Krakowa (ale czy do Krakowa trzeba zapraszać?)

lipiec 03, 2022
Letnie Tanie Kinobranie to niezwykły festiwal filmowy! Dlaczego niezwykły? Ano dlatego, że w Krakowie, że w Kinie Pod Baranami, że będzie trwał prawie dwa miesiące, że zostanie zaprezentowanych ponad 100 filmów w ciągu ośmiu tematycznych tygodni i - co nie…
A to ciekawe!

Saharyjskie temperatury przed nami - jak sobie z nimi radzić?

czerwiec 30, 2022
To tylko kilka przykładów. Może ktoś ma jakiś inny, sprawdzony sposób?
Kalendarium

Tesla czy Rubens?

czerwiec 28, 2022
Najdroższy obraz flamandzkiego mistrza baroku - Petera Paula Rubensa - "Rzeź niewiniątek", zostało sprzedane w domu aukcyjnym Sotheby's za 49,5 mln funtów. Przeliczając funty na dolary po dzisiejszym kursie, wychodzi nam 61 407 750,00 dolarów.  Najdroższy model Tesli (Tesla Model…
A to ciekawe!

Jak zatrzymać młodość i smukłą sylwetkę

czerwiec 27, 2022
Żyli długo i szczęśliwie, przy tym nadal pięknie wyglądali – taka modyfikacja zakończenia dawnych bajek, która... może kiedyś się spełni.
Informator

Najlepszy zestaw relaksacyjny!

czerwiec 23, 2022
Działa – przetestowałem i mogę z czystym sumieniem polecić każdemu :)  

Turniej Tenisa Stołowego

Regulamin Turnieju Tenisa Stołowego 
„O puchar Wójta Gminy”

W dniu 15 marca o godzinie 14:00 w kompleksie sportowo - rekreacyjnym w Istebnej - Zaolziu, odbędzie się Turniej Tenisa Stołowego „O puchar Wójta Gminy”.  W turnieju mogą wziąć udział dosłownie wszyscy, którzy chcą spędzić niedzielne popołudnie na sportowo. Poniżej zamieszczamy regulamin i zapraszamy do licznego udziału całymi rodzinami: dzieci, młodzież i dorośli mogą grać w swoich kategoriach i może jednemu z członkó rodziny uda się zdobyć nagrodę. 

 

Regulamin Turnieju Tenisa Stołowego
„O puchar Wójta Gminy”

1. Organizator: Gminny Ośrodek Kultury, Promocji, Informacji Turystycznej i Biblioteka Publiczna  w Istebnej. Osobą do kontaktu z ramienia Organizatora jest: Karina Czyż.

 

2. Cel: popularyzacja tenisa stołowego, zapewnienie aktywnego wypoczynku mieszkańcom Gminy Istebna

 

3. Termin i miejsce Turnieju: 15 marzec (niedziela), godz. 14:00, kompleks sportowo-rekreacyjny w Istebnej Zaolziu (budynek siłowni obok boiska piłkarskiego)

 

4. Zapisy: do 13 marca (piątek), osobiście w biurze Organizatora, telefonicznie pod nr. 33 855 62 08 

 

5. Kategorie:  K1 – dzieci ze szkoły podstawowej,

K2 – młodzież 13-17 lat,

K3 – dorośli od rocznika 1995

 

6. System rozgrywek i przepisy gry: turniej tenisa stołowego rozegrany zostanie w grach singlowych, pojedynki rozgrywane będą w dwóch setach po 11 pkt. ( za wygrane 2 sety przyznawane będą 2 pkt, za 1 wygrany set 1 pkt., za przegranie 2 setów 0 pkt. ). Turniej rozgrywane będzie systemem każdy z każdym ( w każdej kategorii wiekowej osobno). W trakcie trwania rozgrywek obowiązuje zasada  „fair – play”.

 

7. Warunki uczestnictwa: uczestnik turnieju zobowiązany jest do posiadania odpowiedniego sprzętu  i stroju (rakietka, obuwie zmienne, strój sportowy). Uczestnicy nieletni zobowiązani są przedłożyć pisemną zgodę rodziców na udział w Turnieju. 

 

8. Nagrody: trzej najlepsi w kategoriach wiekowych otrzymają puchary oraz drobne nagrody rzeczowe, Każdy uczestnik Turnieju otrzyma pamiątkowy dyplom. 

 

9. Postanowienia końcowe: Organizator nie odpowiada za rzeczy pozostawione w szatniach oraz nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne kontuzje powstałe na wskutek uczestnictwa w Turnieju ostateczna interpretacja regulaminu należy do Organizatora.