Informator

60 lat Wisły

lipiec 13, 2022
Na różne sposoby można celebrować rocznice wydarzeń - jedni czują się dobrze na  rozmaitych sesjach naukowych, inni w trakcie patetycznych akademii, a pewnie większość woli wybrać się na spotkania towarzyskie z muzyką. Najgorzej mają oficjele - muszą być wszędzie :P
A to ciekawe!

Niecodzienne dekoracje

lipiec 12, 2022
Zbierając grzyby albo chrust :) zwróćmy uwagę też na małe kawałki drewna o dziwnych kształtach. W domu z tych kawałków możemy wyczarować takie cudeńka, jak te na zdjęciach. Odrobinka wyobraźni i... satysfakcja gwarantowana!
A to ciekawe!

Miasto, w którym ludzie stają się bogami

lipiec 08, 2022
Jakkolwiek dziwnie to brzmi, wiele gwiazd muzyki, celebrytów i zwykłych Kowalskich, odwiedza jedno z najbardziej imponujących i mistycznych starożytnych stanowisk archeologicznych.  
Informator

Kalejdoskop Radia Awangarda 4.07.2022

lipiec 04, 2022
Dziś, z okazji DNIA NIEPODLEGŁOŚCI w USA zabieram Was w muzyczną podróż po amerykańskich miastach.
Informator

Zaproszenie do Krakowa (ale czy do Krakowa trzeba zapraszać?)

lipiec 03, 2022
Letnie Tanie Kinobranie to niezwykły festiwal filmowy! Dlaczego niezwykły? Ano dlatego, że w Krakowie, że w Kinie Pod Baranami, że będzie trwał prawie dwa miesiące, że zostanie zaprezentowanych ponad 100 filmów w ciągu ośmiu tematycznych tygodni i - co nie…
A to ciekawe!

Saharyjskie temperatury przed nami - jak sobie z nimi radzić?

czerwiec 30, 2022
To tylko kilka przykładów. Może ktoś ma jakiś inny, sprawdzony sposób?
Kalendarium

Tesla czy Rubens?

czerwiec 28, 2022
Najdroższy obraz flamandzkiego mistrza baroku - Petera Paula Rubensa - "Rzeź niewiniątek", zostało sprzedane w domu aukcyjnym Sotheby's za 49,5 mln funtów. Przeliczając funty na dolary po dzisiejszym kursie, wychodzi nam 61 407 750,00 dolarów.  Najdroższy model Tesli (Tesla Model…
A to ciekawe!

Jak zatrzymać młodość i smukłą sylwetkę

czerwiec 27, 2022
Żyli długo i szczęśliwie, przy tym nadal pięknie wyglądali – taka modyfikacja zakończenia dawnych bajek, która... może kiedyś się spełni.
Informator

Najlepszy zestaw relaksacyjny!

czerwiec 23, 2022
Działa – przetestowałem i mogę z czystym sumieniem polecić każdemu :)  

Ożywianie obrazów dzięki sztucznej inteligencji – DeepFake.

Czy zdajecie sobie sprawę, że powoli zbliża się dzień, kiedy w stare zdjęcia z albumów babci tchniemy nowe życie?

Tak, tak….
Pożółkłe fotografie, dzięki AI i programom DeepFake, będziemy mogli nie tylko wyretuszować – można to z powodzeniem zrobić w Photoshopie, ale będziemy mogli je również animować.
Już teraz studia filmowe zaczynają wykorzystywać technologię, która pozwoli na zrobienie filmu bez udziału aktorów. Przy okazji, zastanawiam się: jak będzie wyglądało wręczanie Oscarów za najlepszą rolę pierwszoplanową za jakieś 50 lat?
Ale o tym może innym razem, a teraz chciałbym pokazać wam próbkę możliwości, jakie daje nam technologia.
Rosyjski artysta - Denis Shiryaev postanowił ożywić znane obrazy przy pomocy dostępnych programów i… zobaczcie z co z tego wyszło.
Może jeszcze wydawać się wam, że to niedoskonałe i wolicie jednak stare dzieła, ale sam fakt, że z XV wiecznego obrazu można odtworzyć modela i później go animować, jest już czymś niesamowitym.

Żeby dłużej nie przeciągać, zapraszam do obejrzenia animowania twarzy ze znanych dział dawnych mistrzów.

Józef Michałek

Założyciel Radia Awangarda.

kontakt: 515 533 522