Informator

60 lat Wisły

lipiec 13, 2022
Na różne sposoby można celebrować rocznice wydarzeń - jedni czują się dobrze na  rozmaitych sesjach naukowych, inni w trakcie patetycznych akademii, a pewnie większość woli wybrać się na spotkania towarzyskie z muzyką. Najgorzej mają oficjele - muszą być wszędzie :P
A to ciekawe!

Niecodzienne dekoracje

lipiec 12, 2022
Zbierając grzyby albo chrust :) zwróćmy uwagę też na małe kawałki drewna o dziwnych kształtach. W domu z tych kawałków możemy wyczarować takie cudeńka, jak te na zdjęciach. Odrobinka wyobraźni i... satysfakcja gwarantowana!
A to ciekawe!

Miasto, w którym ludzie stają się bogami

lipiec 08, 2022
Jakkolwiek dziwnie to brzmi, wiele gwiazd muzyki, celebrytów i zwykłych Kowalskich, odwiedza jedno z najbardziej imponujących i mistycznych starożytnych stanowisk archeologicznych.  
Informator

Kalejdoskop Radia Awangarda 4.07.2022

lipiec 04, 2022
Dziś, z okazji DNIA NIEPODLEGŁOŚCI w USA zabieram Was w muzyczną podróż po amerykańskich miastach.
Informator

Zaproszenie do Krakowa (ale czy do Krakowa trzeba zapraszać?)

lipiec 03, 2022
Letnie Tanie Kinobranie to niezwykły festiwal filmowy! Dlaczego niezwykły? Ano dlatego, że w Krakowie, że w Kinie Pod Baranami, że będzie trwał prawie dwa miesiące, że zostanie zaprezentowanych ponad 100 filmów w ciągu ośmiu tematycznych tygodni i - co nie…
A to ciekawe!

Saharyjskie temperatury przed nami - jak sobie z nimi radzić?

czerwiec 30, 2022
To tylko kilka przykładów. Może ktoś ma jakiś inny, sprawdzony sposób?
Kalendarium

Tesla czy Rubens?

czerwiec 28, 2022
Najdroższy obraz flamandzkiego mistrza baroku - Petera Paula Rubensa - "Rzeź niewiniątek", zostało sprzedane w domu aukcyjnym Sotheby's za 49,5 mln funtów. Przeliczając funty na dolary po dzisiejszym kursie, wychodzi nam 61 407 750,00 dolarów.  Najdroższy model Tesli (Tesla Model…
A to ciekawe!

Jak zatrzymać młodość i smukłą sylwetkę

czerwiec 27, 2022
Żyli długo i szczęśliwie, przy tym nadal pięknie wyglądali – taka modyfikacja zakończenia dawnych bajek, która... może kiedyś się spełni.
Informator

Najlepszy zestaw relaksacyjny!

czerwiec 23, 2022
Działa – przetestowałem i mogę z czystym sumieniem polecić każdemu :)  

Oświadczenie Wójta

Oświadczenie dotyczy zdarzenia, które miało miejsce 11 lipca w godzinach wieczornych. Poniżej treść oświadczenia.

Szanowni Państwo,

w 2014 roku, przy zdecydowanym poparciu Wyborców, przypadł mi w udziale zaszczyt objęcia urzędu wójta Gminy Istebna. Podstawową zasadą mojej służby na rzecz mieszkańców gminy jest transparentność wszystkiego, co jest związane z działalnością Urzędu Gminy i moich decyzji, podejmowanych w związku z pełnionymi obowiązkami , a także uczciwość względem Mieszkańców.

Działając w oparciu o wprowadzone zasady transparentności, chcę Państwa poinformować o incydencie, który miał miejsce wieczorem 11 lipca 2015 roku. Po godzinach mojej pracy, wracając z Dni lstebnej, które odbywały się na gminnych obiektach sportowych, zostałem poddany badaniu na stan trzeźwości. W jego wyniku, w wydychanym przeze mnie powietrzu ujawniono obecność alkoholu.

Pragnę serdecznie przeprosić wszystkich, których zawiodłem swoją postawą, gdyż nawet uroczysty charakter święta, w którym uczestniczyłem nie powinien dawać mi asumptu do takiego zachowania.

Jednocześnie chcę dodać, że w wyniku mojego postępowania nikt nie został poszkodowany i sam podjąłem współpracę z organami przeprowadzającymi kontrolę. Dążąc do szybkiego wyjaśnienia sprawy podjąłem także decyzję o wystąpieniu z wnioskiem dotyczącym dobrowolnego poddania się karze.

Jednocześnie pragnę dodać, że opisany incydent nie niesie ze sobą żadnych negatywnych konsekwencji dla funkcjonowania Urzędu Gminy, a także dla mojej pracy na piastowanym stanowisku. Pracę tą od początku wykonuję z pełną powagą i szacunkiem dla Mieszkańców stawiając sobie jako priorytet korzyści dla całej lokalnej społeczności, czego wyrazem są m.in. liczne procesy inwestycyjne.

Z poważaniem,
Henryk Gazurek