Kalendarium

Wybuchowy fundator

październik 21, 2021
21 października 1833 roku urodził się  Alfred Nobel.
Kalendarium

Dzisiaj w nocy będzie się działo!

październik 20, 2021
Szukających niezdrowych sensacji muszę zmartwić - nie będzie nic z tego, co można z wypiekami na twarzy komentować w mediach społecznościowych. Będzie to wieczorno-nocny spektakl na niebie.
Kalendarium

Moby Dick albo wieloryb

październik 18, 2021
18 października 1851 r. w Londynie ukazała się powieść amerykańskiego pisarza Hermana Melville’a zatytułowana "Moby Dick or the Whale" ("Moby Dick albo wieloryb").
Kalejdoskop

Agnieszka Osiecka

październik 10, 2021
Zapraszam na wieczorne spotkanie z muzyką do słów Agnieszki Osieckiej. Spotykamy się w poniedziałek od godziny 20:30 na antenie Radia Istebna Obecność obowiązkowa :)
Informator

Galeria Kukuczka - reaktywacja

październik 09, 2021
Ponad rok temu wydawało się, że to już koniec, a tymczasem... Galeria Kukuczka znowu zaprasza w swoje przestrzenie. Szkoda tylko, że teraz trzeba jechać do Ustronia, zamiast mieć ją u siebie. Więcej o swoich planach opowie jej właściciel - Jan…
Kalendarium

Damski bokser z legitymacją STASI

październik 07, 2021
7 października 1949 r. ogłoszono powstanie Niemieckiej Republiki Demokratycznej (NRD). I patrzcie, jaki dziwny zbieg dat! Bo tego samego dnia, tyle że zaledwie trzy lata później urodził się... Władimir Władimirowicz Putin! Dawno, dawno temu pracował jako sowiecki szpieg w NRD…
Informator

Pożegnajmy wakacje na balkonie

sierpień 27, 2021
Balkon, własny czy też nie, to przecież idealne miejsce na takie wydarzenie! Bo do czego służy balkon? A do wielu rzeczy.
Kalendarium

Wehikuł czasu

sierpień 24, 2021
Aż trudno uwierzyć! Książka drukowana liczy sobie juz 565 lat.

Pan Tadeusz 2020

Krzysztof Trebunia-Tutka Krzysztof Trebunia-Tutka

Tak - ten rok zdecydowanie będzie przebiegał pod znakiem "Pana Tadusza" w Radiu Istebna.

elokrotnie przekładana data rozpoczęcia wydarzenia, jakim z całą pewnością jest ręcznie przepisywana, strona po stronie, nasza legendarna lektura nareszcie wystartowała.

Na zdjęciach poniżej ujawnilismy kilku włodarzy z powiatu cieszyńskiego, którzy zadeklarowali udział swoich gmin w tym projekcie, a z pozostałymi będziemy niedługo rozmawiać i wierzymy że i oni dołączą do nas. Oczywiście w projekt zaangażowanych jest więcej osób i w miarę przybywania kolejnych osób, bedziemy ich publikować na stronie Radia Istebna. Nie pora teraz pisać o szczegółach technicznych - zainteresowani i ciekawscy mogą doczytać w regulaminie :) http://radioistebna.pl/kultywator

Tak, w telegraficznym skrócie, chodzi o to, że znane - bardziej lub mniej - osoby przepiszą losowo wybraną stronę z narodowej epopei, które zostaną zebrane w niepowtarzalny manuskrypt bedzie wystawiony na licytację, a dochód przeznaczony na promocję kultury.
Zresztą zobaczcie to w krótkim materiale filmowym.

 

 

Nasi słuchacze i czytelnicy również mogą wziąć udział w projekcie - trzeba tylko skontaktować się z nami poprzez formularz (http://radioistebna.pl/kultywator/zgloszenie), a resztą już się zajmiemy.

Zapraszamy!