Informator

60 lat Wisły

lipiec 13, 2022
Na różne sposoby można celebrować rocznice wydarzeń - jedni czują się dobrze na  rozmaitych sesjach naukowych, inni w trakcie patetycznych akademii, a pewnie większość woli wybrać się na spotkania towarzyskie z muzyką. Najgorzej mają oficjele - muszą być wszędzie :P
A to ciekawe!

Niecodzienne dekoracje

lipiec 12, 2022
Zbierając grzyby albo chrust :) zwróćmy uwagę też na małe kawałki drewna o dziwnych kształtach. W domu z tych kawałków możemy wyczarować takie cudeńka, jak te na zdjęciach. Odrobinka wyobraźni i... satysfakcja gwarantowana!
A to ciekawe!

Miasto, w którym ludzie stają się bogami

lipiec 08, 2022
Jakkolwiek dziwnie to brzmi, wiele gwiazd muzyki, celebrytów i zwykłych Kowalskich, odwiedza jedno z najbardziej imponujących i mistycznych starożytnych stanowisk archeologicznych.  
Informator

Kalejdoskop Radia Awangarda 4.07.2022

lipiec 04, 2022
Dziś, z okazji DNIA NIEPODLEGŁOŚCI w USA zabieram Was w muzyczną podróż po amerykańskich miastach.
Informator

Zaproszenie do Krakowa (ale czy do Krakowa trzeba zapraszać?)

lipiec 03, 2022
Letnie Tanie Kinobranie to niezwykły festiwal filmowy! Dlaczego niezwykły? Ano dlatego, że w Krakowie, że w Kinie Pod Baranami, że będzie trwał prawie dwa miesiące, że zostanie zaprezentowanych ponad 100 filmów w ciągu ośmiu tematycznych tygodni i - co nie…
A to ciekawe!

Saharyjskie temperatury przed nami - jak sobie z nimi radzić?

czerwiec 30, 2022
To tylko kilka przykładów. Może ktoś ma jakiś inny, sprawdzony sposób?
Kalendarium

Tesla czy Rubens?

czerwiec 28, 2022
Najdroższy obraz flamandzkiego mistrza baroku - Petera Paula Rubensa - "Rzeź niewiniątek", zostało sprzedane w domu aukcyjnym Sotheby's za 49,5 mln funtów. Przeliczając funty na dolary po dzisiejszym kursie, wychodzi nam 61 407 750,00 dolarów.  Najdroższy model Tesli (Tesla Model…
A to ciekawe!

Jak zatrzymać młodość i smukłą sylwetkę

czerwiec 27, 2022
Żyli długo i szczęśliwie, przy tym nadal pięknie wyglądali – taka modyfikacja zakończenia dawnych bajek, która... może kiedyś się spełni.
Informator

Najlepszy zestaw relaksacyjny!

czerwiec 23, 2022
Działa – przetestowałem i mogę z czystym sumieniem polecić każdemu :)  

Saharyjskie temperatury przed nami - jak sobie z nimi radzić?

To tylko kilka przykładów. Może ktoś ma jakiś inny, sprawdzony sposób?

W czasie upałów pijcie wodę lub herbatę z solą
Z letnim potem usuwamy wodę i sole mineralne, dlatego... pijemy, pijemy!  Macie ochotę na bardziej egzotyczną herbatę? Proszę bardzo!

 

 

Kostki lodu szybko przyniosą ulgę w czasie skwaru
Wystarczy postawić je na stole, a w domu od razu zrobi się chłodniej, a jeśli dodacie listki mięty lub plastry cytryny, będziecie mieli orzeźwiające powietrze.

Temperaturę w domu obniżą butelki z wodą z zamrażalnika
Jeśli nie macie kostek lodu, włóżcie butelki z wodą do zamrażalnika na dwie-trzy godziny. Następnie wyjmij je i postaw na stole.

W czasie upałów jedzcie arbuzy i ogórki
W czasie upałów lepiej pić wodę zmieszaną z czymś niż tę w czystej postaci. Wtedy dłużej zostanie ona w organizmie. Jeżeli macie już dość herbaty, soków czy wody w czystej postaci, sięgnijcie po arbuza czy ogórka – tam też sporo jest wody

Gdy z nieba leje się żar, pomogą okłady z wilgotnych ręczników
Okłady z wilgotnych ręczników schłodzą ciało, a nasz organizm się nie odwodni.

Sposobem na upał na zewnątrz jest noszenie zwiewnego ubrania, a na upał w domu jest rozwieszenie w nim mokrych prześcieradeł.

Józef Michałek

Założyciel Radia Awangarda.

kontakt: 515 533 522