Informator

60 lat Wisły

lipiec 13, 2022
Na różne sposoby można celebrować rocznice wydarzeń - jedni czują się dobrze na  rozmaitych sesjach naukowych, inni w trakcie patetycznych akademii, a pewnie większość woli wybrać się na spotkania towarzyskie z muzyką. Najgorzej mają oficjele - muszą być wszędzie :P
A to ciekawe!

Niecodzienne dekoracje

lipiec 12, 2022
Zbierając grzyby albo chrust :) zwróćmy uwagę też na małe kawałki drewna o dziwnych kształtach. W domu z tych kawałków możemy wyczarować takie cudeńka, jak te na zdjęciach. Odrobinka wyobraźni i... satysfakcja gwarantowana!
A to ciekawe!

Miasto, w którym ludzie stają się bogami

lipiec 08, 2022
Jakkolwiek dziwnie to brzmi, wiele gwiazd muzyki, celebrytów i zwykłych Kowalskich, odwiedza jedno z najbardziej imponujących i mistycznych starożytnych stanowisk archeologicznych.  
Informator

Kalejdoskop Radia Awangarda 4.07.2022

lipiec 04, 2022
Dziś, z okazji DNIA NIEPODLEGŁOŚCI w USA zabieram Was w muzyczną podróż po amerykańskich miastach.
Informator

Zaproszenie do Krakowa (ale czy do Krakowa trzeba zapraszać?)

lipiec 03, 2022
Letnie Tanie Kinobranie to niezwykły festiwal filmowy! Dlaczego niezwykły? Ano dlatego, że w Krakowie, że w Kinie Pod Baranami, że będzie trwał prawie dwa miesiące, że zostanie zaprezentowanych ponad 100 filmów w ciągu ośmiu tematycznych tygodni i - co nie…
A to ciekawe!

Saharyjskie temperatury przed nami - jak sobie z nimi radzić?

czerwiec 30, 2022
To tylko kilka przykładów. Może ktoś ma jakiś inny, sprawdzony sposób?
Kalendarium

Tesla czy Rubens?

czerwiec 28, 2022
Najdroższy obraz flamandzkiego mistrza baroku - Petera Paula Rubensa - "Rzeź niewiniątek", zostało sprzedane w domu aukcyjnym Sotheby's za 49,5 mln funtów. Przeliczając funty na dolary po dzisiejszym kursie, wychodzi nam 61 407 750,00 dolarów.  Najdroższy model Tesli (Tesla Model…
A to ciekawe!

Jak zatrzymać młodość i smukłą sylwetkę

czerwiec 27, 2022
Żyli długo i szczęśliwie, przy tym nadal pięknie wyglądali – taka modyfikacja zakończenia dawnych bajek, która... może kiedyś się spełni.
Informator

Najlepszy zestaw relaksacyjny!

czerwiec 23, 2022
Działa – przetestowałem i mogę z czystym sumieniem polecić każdemu :)  

Jak zatrzymać młodość i smukłą sylwetkę

Żyli długo i szczęśliwie, przy tym nadal pięknie wyglądali – taka modyfikacja zakończenia dawnych bajek, która... może kiedyś się spełni.

Jakiś cień szansy na to jest, bo oto naukowcy wzięli pod mikroskopy, i nie tylko: żółwie, żaby, krokodyle, które „tak skutecznie spowalniają swój proces starzenia, że w gruncie rzeczy nie starzeją się w ogóle”.
Na razie jednak daleka droga przed naukowcami, a do tego czasu sami musimy zadbać o zdrowy tryb życia i czekać, czekać, czekać...
Może nie do końca biernie. Wiadomo przecież, że trochę ruchu pozwala zachować młodość i smukłą sylwetkę na dłużej :)

Bardziej leniwi w zrzucaniu kilogramów poprzez ruch, mają kolejny cień nadziei na... tabletkę odchudzającą!
Znowu w akcji naukowcy i ich pomysł na stworzenie pigułki w oparciu o cząsteczkę lac-phe, która zdaje się działać jak “antygłód".
Bez zawiłego i długiego opisu, cząsteczkę znaleźli u myszy, koni wyścigowych i ludzi po wysiłku fizycznym. Działanie? Po wysiłku nie odczuwamy potrzeby jedzenia, a to za sprawą właśnie tej cząsteczki - tutaj jest właśnie ten cień szansy dla leniwych :)
Swoją drogą, czy nie lepiej zabrać swoje szacowne cztery litery i przejść się choćby chwilkę po lesie?
Byłem wczoraj i zapewniam Was, jest to zdecydowanie lepsze od połykania tabletek; świeże powietrze, śpiew ptaków, szmer strumyka i piękne widoki po wyjściu z lasu.


Zobaczcie krótki montaż filmowy: zdjęcia, szmer strumyka, śpiew ptaków  i sami powiedzcie, czy nie mam czasem racji.

Po łykanie tabletek na odchudzanie i tych, po których ma się „fantastyczne” widoki, lepiej nie sięgać.

 

Józef Michałek

Założyciel Radia Awangarda.

kontakt: 515 533 522