Malarstwo

Po co malarzom plenery?

maj 22, 2022
Kawałek artystyczne kuchni odsłania nam Barbara Frankiewicz - doktor Sztuk Pięknych Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.
Informator

Nigdy nie mów nigdy, czyli każdy bywa naiwny

maj 19, 2022
Gdyby wtedy, gdy miałam naście lat ktoś mi powiedział, że będę ofiarą przemocy zaprzeczałabym. Ja? Nigdy w życiu! A jednak! To gorzkie doświadczenie nauczyło mnie, by nigdy nie mówić nigdy, bo jak pisała Szymborska „tyle o sobie wiemy, ile nas…
Informator

Kalejdoskop Radia Istebna 18.05.2022

maj 18, 2022
Zapraszam do obejrzenia kolejnego Kalejdoskopu.
Informator

Nie patrz w górę, czyli świat lajków

maj 12, 2022
Rozmawiałam ostatnio ze znajomą, która jest wykładowcą akademickim, o autorytetach i kulturze. Obie bardzo ubolewałyśmy nad tym, że większość społeczeństwa bardziej liczy się ze zdaniem celebryty bez wykształcenia (lub z wykształceniem podstawowym) niż naukowca.
Kalendarium

"Nie męcz aptek i lekarza, sam znajdź drogę do cmentarza"

maj 12, 2022
Z tomiku "Rymowanki dla dużych dzieci" Wisławy Szymborskiej
Informator

Co myślą Rosjanie, czyli przybysze z „patplanety”

maj 07, 2022
Przez wiele lat myśleliśmy, że istnieje słowiańska dusza i wszyscy Słowianie, w tym Rosjanie, są do siebie podobni. Czy rzeczywiście? Na pewno pod niektórymi względami są, bo umysł kształtuje język, a słowiańskie języki są z jednej grupy. Jednak warto się…
Kalendarium

Dla mądrych jest zawsze dobry czas

maj 07, 2022
"Dla mądrych jest zawsze dobry czas.A kiedyż będzie dla uczciwych?Sza, panie Trawiński, oni mają niebo, po co im dobre czasy." Władysław Stanisław Reymont, Ziemia obiecana
Kalendarium

"Świat stoi na oszustwie, a życie jest złudzeniem."

maj 05, 2022
Henryk Sienkiewicz, Quo vadis
Kalendarium

„Człowieka można zniszczyć, ale nie pokonać”

maj 04, 2022
4 maja 1953 roku Ernest Hemingway  został laureatem Nagrody Pulitzera, którą otrzymał za opowiadanie „Stary człowiek i morze”. Rok później Szwedzka Akademia przyznała mu literacką Nagrodę Nobla.

Żywy Pomnik Wyróżniony

Kamień skruszeje, stal skoroduje - życie będzie trwało.

 

Pomnikami upamiętniamy ludzi, miejsca, wydarzenia, a one z czasem ulegają korozji, kruszeją, stają się kontrowersyjne albo zniszczy je pijany chuligan.
Dlatego budujmy pomniki trwalsze od spiżu i kamienia - pomniki ludzkiej wdzięczności i życia - Żywe Pomniki.
Pomnikami będą stypendia naukowe, umożliwiające całkowite pokrycie kosztów pobytu i nauki na poziomie szkoły wyższej, dla uzdolnionych młodych ludzi zamieszkujących tereny wiejskie Afryki, a pozbawionych możliwości kształcenia się.
Nie trzeba wiele - wystarczy minimum 10 złotych miesięcznie oraz zachęcenie przyjaciół czy znajomych do włączenia się do sześcioletniego projektu - na taki okres planujemy budowę każdego żywego pomnika.
Wystarczy na dole strony kliknąć w przycisk "Dołącz" i przejść krótką procedurę złożenia zlecenia stałego z karty kredytowej lub konta bankowego.

Fundacja Partnerstwo i Rozwój
90 2490 0005 0000 4530 5160 9640
tytułem: Żywy Pomnik
W momencie, w którym uzyskamy poziom 4000 złotych miesięcznie, przystąpimy do "budowy".
Bardzo mocno wierzymy, że w ten sposób uda nam się postawić pierwszy Żywy Pomnik. Pomnik, który będzie świadectwem naszego otwartego serca.

- - -

 

Zanim zdecydujesz się wziąć udział w projekcie, możesz wysłać wstępną deklarację - my skontaktujemy się z Tobą i udzielimy odpowiedzi na wszelkie pytania.
Formularz jest dostępny po kliknięciu : TUTAJ

Więcej w tej kategorii: « Zaproszenie do współpracy