Informator

60 lat Wisły

lipiec 13, 2022
Na różne sposoby można celebrować rocznice wydarzeń - jedni czują się dobrze na  rozmaitych sesjach naukowych, inni w trakcie patetycznych akademii, a pewnie większość woli wybrać się na spotkania towarzyskie z muzyką. Najgorzej mają oficjele - muszą być wszędzie :P
A to ciekawe!

Niecodzienne dekoracje

lipiec 12, 2022
Zbierając grzyby albo chrust :) zwróćmy uwagę też na małe kawałki drewna o dziwnych kształtach. W domu z tych kawałków możemy wyczarować takie cudeńka, jak te na zdjęciach. Odrobinka wyobraźni i... satysfakcja gwarantowana!
A to ciekawe!

Miasto, w którym ludzie stają się bogami

lipiec 08, 2022
Jakkolwiek dziwnie to brzmi, wiele gwiazd muzyki, celebrytów i zwykłych Kowalskich, odwiedza jedno z najbardziej imponujących i mistycznych starożytnych stanowisk archeologicznych.  
Informator

Kalejdoskop Radia Awangarda 4.07.2022

lipiec 04, 2022
Dziś, z okazji DNIA NIEPODLEGŁOŚCI w USA zabieram Was w muzyczną podróż po amerykańskich miastach.
Informator

Zaproszenie do Krakowa (ale czy do Krakowa trzeba zapraszać?)

lipiec 03, 2022
Letnie Tanie Kinobranie to niezwykły festiwal filmowy! Dlaczego niezwykły? Ano dlatego, że w Krakowie, że w Kinie Pod Baranami, że będzie trwał prawie dwa miesiące, że zostanie zaprezentowanych ponad 100 filmów w ciągu ośmiu tematycznych tygodni i - co nie…
A to ciekawe!

Saharyjskie temperatury przed nami - jak sobie z nimi radzić?

czerwiec 30, 2022
To tylko kilka przykładów. Może ktoś ma jakiś inny, sprawdzony sposób?
Kalendarium

Tesla czy Rubens?

czerwiec 28, 2022
Najdroższy obraz flamandzkiego mistrza baroku - Petera Paula Rubensa - "Rzeź niewiniątek", zostało sprzedane w domu aukcyjnym Sotheby's za 49,5 mln funtów. Przeliczając funty na dolary po dzisiejszym kursie, wychodzi nam 61 407 750,00 dolarów.  Najdroższy model Tesli (Tesla Model…
A to ciekawe!

Jak zatrzymać młodość i smukłą sylwetkę

czerwiec 27, 2022
Żyli długo i szczęśliwie, przy tym nadal pięknie wyglądali – taka modyfikacja zakończenia dawnych bajek, która... może kiedyś się spełni.
Informator

Najlepszy zestaw relaksacyjny!

czerwiec 23, 2022
Działa – przetestowałem i mogę z czystym sumieniem polecić każdemu :)  

Monumentalna postać z tunelem-baldachimem w środku klatki piersiowej w rzeźbie Daniela Poppera.

Ten mieszkający w Kapsztadzie artysta Daniel Popper znany jest ze swoich wielkich rzeźb postaci ludzkich, ozdobionych lub przebitych gęstymi baldachimami listowia. Jedna z jego prac "Thrive" (Rozkwitać) ma 9 metrów wysokości i jest zbudowana z 14 ton betonu zbrojonego włóknem szklanym. Dzieło można zobaczyć w Society Las Olas, kompleksie mieszkalnym w Fort Lauderdale na Florydzie, gdzie funkcjonuje jako stała publiczna instalacja artystyczna.

 

popper 1
popper 2
popper 3
popper 4


Prace Poppera są często tymczasowe, z instalacjami na światowych festiwalach muzycznych, takich jak Electric Forest w USA czy Boom Festival w Portugalii, gdzie czasami zajmują centralne miejsce.
Dlatego też kolejna praca powstała w ramach Festiwalu sztuki i kultury w Tulum w Meksyku, gdzie stworzył kolejne dzieło sztuki. Instalacja nosi tytuł "Ven a la Luz" (Wyjdź do światła) i składa się z drewna i liny uformowanej w kobiecą postać. Jej tors wypełniony bujnymi, zielonymi roślinami, które tworzą przejście, przez które widzowie mogli przejść.
Ven a La luz został na stałe zainstalowany w kurorcie Ahau Tulum po zakończeniu inauguracyjnego festiwalu.

 

popper 1 960x9602xa 
 popper 2 960x9602x
 popper 3 960x9602x
 popper 6

 

Więcej wielkoformatowych rzeźb Poppera można zobaczyć na jego stronie internetowej i Instagramie, a szczęśliwcy mogą je zobaczyć na żywo :)

Na zachę 

 
Józef Michałek

Założyciel Radia Awangarda.

kontakt: 515 533 522