Informator

Plakaty Noir dla nominowanych do Oscara

styczeń 27, 2020
Na tegoroczne Oscary portugalski artysta, Nuno Sarnadas stworzył serię plakatów noir do filmów, które walczą o Oscara za najlepszy film - umieszczając bohaterów w miejsce złotej statuetki.
LITERATURA - Receznje

Karol Bunsch "Dzikowy skarb"

styczeń 25, 2020
Pierwsza z cyklu opowieści Piastowskich. Jaka piękna, barwna, energetyczna, no po prostu brak mi słów. Językiem tak cudownym napisana, że to sama radość i przyjemność zanurzać się w historię Mieszka i budowę polskiej państwowości. A wcale łatwo nie było.
FILM - Receznje

1917

styczeń 25, 2020
1917 (1917) Reż. Sam Mendes, Scen. Sam Mendes & Krysty Wilson-Cairns; Wyk. Dean-Charles Chapman, George MacKay, Colin Firth, Benedict Cumberbatch, Mark Strong, Andrew Scott, Richard Madden, USA, 2019
FILM - Receznje

POZNAJMY SIĘ JESZCZE RAZ

styczeń 20, 2020
 Reż. & Scen. Nicolas Bedos; Wyst. Daniel Auteuil, Guillaume Canet, Fanny Ardant, Daria Tillier, Francja, 2019
LITERATURA - Receznje

Donna Voolfolk Cross "Której imię wymazano"

styczeń 20, 2020
Historia o determinacji, walce o siebie, pragnieniu wiedzy, próbie zmiany istniejącego świata, choćby uciekając się do oszustwa.
Kalendarium

Kalendarium Radia Istebna - 20 styczeń

styczeń 20, 2020
Zobacz co wydarzyło się 20 stycznia.

Kalendarium Radia Istebna - 02 sierpnia

Zdarzyło się...

Chotomska Wanda2017 r.
W Warszawie zmarła Wanda Chotomska - poetka, pisarka, autorka ponad dwustu książek i tysięcy wierszy dla dzieci. Twórczyni kultowej dobranocki PRL-u "Jacek i Agatka". Szwedzi mają Astrid Lindgren, Finowie Tove Jansson, a Polacy – Wandę Chotomską.

 

Steczkowska Justyna1972 r.
W Rzeszowie urodziła się polska wokalistka i aktorka Justyna Steczkowska. Zadebiutowała wygrywając program telewizyjny "Szansa na Sukces", wykonując utwór "Boskie Buenos" z repertuaru grupy Maanam.

 

Voit Mieczysław1928 r.
W Kaliszu urodził się Mieczysław Voit, aktor teatralny i filmowy. Pamietamy go ról w "Krzyżakach" i "Matce Joannie od Aniołów".

 

Asnyk Adam1897 r.
W Krakowie zmarł Adam Asnyk, poeta, dramatopisarz; autor m.in. cyklu sonetów „Nad głębiami”, pochowany w Krypcie Zasłużonych na krakowskiej Skałce.

Komentuj

Zaloguj się, by skomentować