Informator

Twarz jak dzieło sztuki

lipiec 03, 2020
Nie do wiary, co można zrobić ze swoją twarzą.
Kalendarium

Kalendarium Radia Istebna 2 lipiec

lipiec 02, 2020
Zdarzyło się...
Kalendarium

Kalendarium Radia Istebna - 29 czerwiec

czerwiec 29, 2020
Wydarzyło się...
LITERATURA - Receznje

Anna Kamińska "Simona. Opowieść o niezwyczajnym życiu Simony Kossak"

czerwiec 29, 2020
Piękna. W swojej prostocie, nie doszukiwaniu się i skupianiu na skandalach, opowieść o niezwykłej kobiecie, postaci niejednoznacznej tak w świecie nauki jak i w środowisku, w którym żyła.
Kalendarium

Kalendarium Radia Istebna - 22 czerwiec

czerwiec 22, 2020
Wydarzyło się...
Poezja

Robert Frost - Droga nie wybrana

czerwiec 22, 2020
Dwie drogi w żółtym lesie szły w dwie różne strony:Żałując, że się nie da jechać dwiema narazI być jednym podróżnym, stałem, zapatrzonyW głąb pierwszej z dróg, aż po jej zakręt oddalony,Gdzie widok niknął w gęstych krzakach i konarach;

11 czerwca 1962 r. ucieczka z Alcatraz

Film Dona Siegela z 1979 r. "Ucieczka z Alcatraz" opowiada o grupie więźniów osadzonych w rygorystycznym więzieniu Alcatraz, która postanawia z niego uciec.

Niby nic w tym dziwnego, w końcu z każdego więzienia ktoś próbuje uciec, rzecz w tym, że Alcatraz słynęło z tego iż jest to niemozliwe. Jednak 11 czerwca 1962 r. trójce śmiałków udaje się sforsować zamki, kraty, mury i inne zabezpieczenia oraz poprzez drążony przez wiele miesięcy tunel wydostać się na zewnątrz. Pozostały jeszcze do pokonania zimne wody zatoki San Francisco. Do dziś nie wiadomo czy ucieczka zakończyła się powodzeniem, choć raczej uciekinierzy zginęli w wodach Pacyfiku, jednak ich ciał nigdy nie odnaleziono. 

Film oparty na autentycznej historii z  11 czerwca 1962 r.

Dla przypomnienia:

Komentuj

Zaloguj się, by skomentować