Informator

60 lat Wisły

lipiec 13, 2022
Na różne sposoby można celebrować rocznice wydarzeń - jedni czują się dobrze na  rozmaitych sesjach naukowych, inni w trakcie patetycznych akademii, a pewnie większość woli wybrać się na spotkania towarzyskie z muzyką. Najgorzej mają oficjele - muszą być wszędzie :P
A to ciekawe!

Niecodzienne dekoracje

lipiec 12, 2022
Zbierając grzyby albo chrust :) zwróćmy uwagę też na małe kawałki drewna o dziwnych kształtach. W domu z tych kawałków możemy wyczarować takie cudeńka, jak te na zdjęciach. Odrobinka wyobraźni i... satysfakcja gwarantowana!
A to ciekawe!

Miasto, w którym ludzie stają się bogami

lipiec 08, 2022
Jakkolwiek dziwnie to brzmi, wiele gwiazd muzyki, celebrytów i zwykłych Kowalskich, odwiedza jedno z najbardziej imponujących i mistycznych starożytnych stanowisk archeologicznych.  
Informator

Kalejdoskop Radia Awangarda 4.07.2022

lipiec 04, 2022
Dziś, z okazji DNIA NIEPODLEGŁOŚCI w USA zabieram Was w muzyczną podróż po amerykańskich miastach.
Informator

Zaproszenie do Krakowa (ale czy do Krakowa trzeba zapraszać?)

lipiec 03, 2022
Letnie Tanie Kinobranie to niezwykły festiwal filmowy! Dlaczego niezwykły? Ano dlatego, że w Krakowie, że w Kinie Pod Baranami, że będzie trwał prawie dwa miesiące, że zostanie zaprezentowanych ponad 100 filmów w ciągu ośmiu tematycznych tygodni i - co nie…
A to ciekawe!

Saharyjskie temperatury przed nami - jak sobie z nimi radzić?

czerwiec 30, 2022
To tylko kilka przykładów. Może ktoś ma jakiś inny, sprawdzony sposób?
Kalendarium

Tesla czy Rubens?

czerwiec 28, 2022
Najdroższy obraz flamandzkiego mistrza baroku - Petera Paula Rubensa - "Rzeź niewiniątek", zostało sprzedane w domu aukcyjnym Sotheby's za 49,5 mln funtów. Przeliczając funty na dolary po dzisiejszym kursie, wychodzi nam 61 407 750,00 dolarów.  Najdroższy model Tesli (Tesla Model…
A to ciekawe!

Jak zatrzymać młodość i smukłą sylwetkę

czerwiec 27, 2022
Żyli długo i szczęśliwie, przy tym nadal pięknie wyglądali – taka modyfikacja zakończenia dawnych bajek, która... może kiedyś się spełni.
Informator

Najlepszy zestaw relaksacyjny!

czerwiec 23, 2022
Działa – przetestowałem i mogę z czystym sumieniem polecić każdemu :)  

Najlepszy zestaw relaksacyjny!

Działa – przetestowałem i mogę z czystym sumieniem polecić każdemu :)

 

Składniki:

farba, wałek, książka...

Sposób użycia:

Zaczynamy od mieszania farby, później łagodnymi, powtarzalnymi ruchami, przerywanymi zamoczeniem wałka w pojemniku z farbą, nanosimy odpowiedni kolor na płaską powierzchnię. Tym powtarzalnym czynnościom może towarzyszyć muzyka równie uspokajająca.  

Po nałożeniu farby na całej powierzchni udajemy się w ustronne miejsce, bierzemy specjalnie przygotowaną do tego celu książkę. Czytamy tak długo, aż farba wyschnie. 

Następnie powtarzamy czynność do momentu pomalowania całego obiektu albo jesli przeczytamy książkę. Przy drugim wariancie musimy mieć większą powierzchnię i więcej farby, w zależności od grubości książki.

Przeciwskazania:

Podczas malowania należy unikać słuchania wiadomości z kraju i ze świata - grozi to nerwowymi ruchami, które później objawiają się w postaci gęsto występujących "żydów".

Dawkowanie:

W zależności od trybu życia - raz w roku, a w niektórych przypadkach należy rozważyć przekwalifikowanie się na malarza pokojowego. Wtedy łączymy przyjemne z pożytecznym.

Nie należy podawać dzieciom i młodzieży z obawy o oskarżenie wykorzystywania nieletnich.

Przed zastosowaniem  kuracji należy skontaktować się z lekarzem bądź farmaceutą, gdyż niewłaściwe stosowanie... itd, itp :)