Informator

60 lat Wisły

lipiec 13, 2022
Na różne sposoby można celebrować rocznice wydarzeń - jedni czują się dobrze na  rozmaitych sesjach naukowych, inni w trakcie patetycznych akademii, a pewnie większość woli wybrać się na spotkania towarzyskie z muzyką. Najgorzej mają oficjele - muszą być wszędzie :P
A to ciekawe!

Niecodzienne dekoracje

lipiec 12, 2022
Zbierając grzyby albo chrust :) zwróćmy uwagę też na małe kawałki drewna o dziwnych kształtach. W domu z tych kawałków możemy wyczarować takie cudeńka, jak te na zdjęciach. Odrobinka wyobraźni i... satysfakcja gwarantowana!
A to ciekawe!

Miasto, w którym ludzie stają się bogami

lipiec 08, 2022
Jakkolwiek dziwnie to brzmi, wiele gwiazd muzyki, celebrytów i zwykłych Kowalskich, odwiedza jedno z najbardziej imponujących i mistycznych starożytnych stanowisk archeologicznych.  
Informator

Kalejdoskop Radia Awangarda 4.07.2022

lipiec 04, 2022
Dziś, z okazji DNIA NIEPODLEGŁOŚCI w USA zabieram Was w muzyczną podróż po amerykańskich miastach.
Informator

Zaproszenie do Krakowa (ale czy do Krakowa trzeba zapraszać?)

lipiec 03, 2022
Letnie Tanie Kinobranie to niezwykły festiwal filmowy! Dlaczego niezwykły? Ano dlatego, że w Krakowie, że w Kinie Pod Baranami, że będzie trwał prawie dwa miesiące, że zostanie zaprezentowanych ponad 100 filmów w ciągu ośmiu tematycznych tygodni i - co nie…
A to ciekawe!

Saharyjskie temperatury przed nami - jak sobie z nimi radzić?

czerwiec 30, 2022
To tylko kilka przykładów. Może ktoś ma jakiś inny, sprawdzony sposób?
Kalendarium

Tesla czy Rubens?

czerwiec 28, 2022
Najdroższy obraz flamandzkiego mistrza baroku - Petera Paula Rubensa - "Rzeź niewiniątek", zostało sprzedane w domu aukcyjnym Sotheby's za 49,5 mln funtów. Przeliczając funty na dolary po dzisiejszym kursie, wychodzi nam 61 407 750,00 dolarów.  Najdroższy model Tesli (Tesla Model…
A to ciekawe!

Jak zatrzymać młodość i smukłą sylwetkę

czerwiec 27, 2022
Żyli długo i szczęśliwie, przy tym nadal pięknie wyglądali – taka modyfikacja zakończenia dawnych bajek, która... może kiedyś się spełni.
Informator

Najlepszy zestaw relaksacyjny!

czerwiec 23, 2022
Działa – przetestowałem i mogę z czystym sumieniem polecić każdemu :)  

sklep internetowy JOMIKA

Szanowni Państwo, Drodzy Przyjaciele!
Nowo powstały sklep internetowy JOMIKA cały dochód ze sprzedaży różności przeznaczy na kulturę, edukację i pomoc społeczną. Tak, właśnie taka jest idea.
Będzie tutaj można kupić prace artystów, rękodzieło, książki oraz wiele innych rzeczy i drobiazgów. Wszystko po to, aby wspomóc artystów i twórców, a także wspierać nasze działania w tym kierunku. Bardzo liczymy na to, że będziecie z nami współtworzyć "nasz" sklep: kupując, udostępniając czy - tutaj ukłon w stronę artystów i twórców - przekazując do sklepu swoje dzieła z określeniem kwoty, za jaką mogą być sprzedane.
Szczególna prośba do tych z Was, którzy mają używane książki - przekażcie je nieodpłatnie, a my wystawimy w sklepie i... dalej już wiadomo co. A może artyści czy rękodzielnicy przyłączą się do tej akcji? Czasami tak niewiele trzeba...
Oferta będzie się systematycznie poszerzać, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie, tym samy wesprzeć nasze działania.
Zatem witamy w NASZYM SKLEPIE!
Chcecie dowiedzieć się czegoś więcej?
Wystarczy wejść w formularz kontaktowy (https://jomika.pl/pl/contact
) - odpowiemy na każde pytanie.
Na Facebooku będziemy co jakiś czas zamieszczać to, co znajduje się w NASZYM SKLEPIE i wtedy - gorąca prośba do Was - polubcie i udostępniajcie posty. Nawet w tak prosty sposób można pomóc.
Sklep nie jest po to, aby napełniać kieszenie właścicielom, w tym przypadku Fundacji Partnerstwo i Rozwój, ale wspierać kulturę, edukację i działania społeczne.
To bardzo ważne w tych trudnych czasach.
To będą zakupy z przesłaniem!
Bardzo, ale to bardzo... liczymy na Wasze serducha - te facebookowe i te realne!