Informator

60 lat Wisły

lipiec 13, 2022
Na różne sposoby można celebrować rocznice wydarzeń - jedni czują się dobrze na  rozmaitych sesjach naukowych, inni w trakcie patetycznych akademii, a pewnie większość woli wybrać się na spotkania towarzyskie z muzyką. Najgorzej mają oficjele - muszą być wszędzie :P
A to ciekawe!

Niecodzienne dekoracje

lipiec 12, 2022
Zbierając grzyby albo chrust :) zwróćmy uwagę też na małe kawałki drewna o dziwnych kształtach. W domu z tych kawałków możemy wyczarować takie cudeńka, jak te na zdjęciach. Odrobinka wyobraźni i... satysfakcja gwarantowana!
A to ciekawe!

Miasto, w którym ludzie stają się bogami

lipiec 08, 2022
Jakkolwiek dziwnie to brzmi, wiele gwiazd muzyki, celebrytów i zwykłych Kowalskich, odwiedza jedno z najbardziej imponujących i mistycznych starożytnych stanowisk archeologicznych.  
Informator

Kalejdoskop Radia Awangarda 4.07.2022

lipiec 04, 2022
Dziś, z okazji DNIA NIEPODLEGŁOŚCI w USA zabieram Was w muzyczną podróż po amerykańskich miastach.
Informator

Zaproszenie do Krakowa (ale czy do Krakowa trzeba zapraszać?)

lipiec 03, 2022
Letnie Tanie Kinobranie to niezwykły festiwal filmowy! Dlaczego niezwykły? Ano dlatego, że w Krakowie, że w Kinie Pod Baranami, że będzie trwał prawie dwa miesiące, że zostanie zaprezentowanych ponad 100 filmów w ciągu ośmiu tematycznych tygodni i - co nie…
A to ciekawe!

Saharyjskie temperatury przed nami - jak sobie z nimi radzić?

czerwiec 30, 2022
To tylko kilka przykładów. Może ktoś ma jakiś inny, sprawdzony sposób?
Kalendarium

Tesla czy Rubens?

czerwiec 28, 2022
Najdroższy obraz flamandzkiego mistrza baroku - Petera Paula Rubensa - "Rzeź niewiniątek", zostało sprzedane w domu aukcyjnym Sotheby's za 49,5 mln funtów. Przeliczając funty na dolary po dzisiejszym kursie, wychodzi nam 61 407 750,00 dolarów.  Najdroższy model Tesli (Tesla Model…
A to ciekawe!

Jak zatrzymać młodość i smukłą sylwetkę

czerwiec 27, 2022
Żyli długo i szczęśliwie, przy tym nadal pięknie wyglądali – taka modyfikacja zakończenia dawnych bajek, która... może kiedyś się spełni.
Informator

Najlepszy zestaw relaksacyjny!

czerwiec 23, 2022
Działa – przetestowałem i mogę z czystym sumieniem polecić każdemu :)  

Coco Bombay - z biedy do luksusu?

Czy droga Coco Chanel, rozpoczynająca się od nauki szycia w sierocińcu siostr zakonnych, po kreatorkę mody i finansową niezależność jest do powtorzenia?
Nie wiadomo.

Z całą pewnością nie zadają sobie tego pytania kobiety z Coco Bombay - miejsca na ziemi, a bardziej precyzyjnie, w Indiach, gdzie uratowane z handlu żywym towarem kobiety uczą się szyć i żyć.
Historie tych kobiet są tak niepojęte, że aż człowiek zadaje sobie pytanie:
jak to jest możliwe, że w czasach, kiedy technologia rozwija się w zawrotnym tempie, pokonując swoje kolejne ograniczenia, człowieczeństwo utknęło w średniowieczu?
A jednak.
Zapatrzeni w ten szalony pęd ku technologicznym nowinkom, zupełnie nie zuważamy problemu starego jak świat, otóż są kobiety sprzedawane jak przedmioty. I niech nas nie uspokaja to, że to daleko od nas - w Indiach. Na mniejszą skalę, dzieje się to również w nowoczesnej Europie, która z całą potęgą swoich instytucji nie jest w stanie rozwiązać problemu.
Wróćmy jednak do Indii.
Do tych niewielu kobiet los się jednak usmiechnął, a one mają szansę na lepsze życie. Na razie nauczyły się szyć,co jest dla nich szansą na wyrwanie się z zaklętego kręgu niemożności. Lecz umiejętność szycia to jedno, a utrzymanie się z tego to zupełnie inne wyzwanie.
Ale po kolei.
Wielu podróżuje do Indii, upając się egzotyką miejsc, kompletnie niezauważa skrajności, ktore są na każdym kroku. Na całe szczęście są też i tacy, ktorzy patrzą głębiej - bezduszność nie jest wszechobecna, i bardzo dobrze!.
Z tej wrażliwości rodzą się piękne rzeczy, a my możemy im pomóc się rozwinąć.
Nie będzie happy endu jeśli nie połaczymy miłości do Indii pewnej wrażliwej kobiety z naszą wrażliwością.
Zobaczcie na stronę, obejrzyjcie krótki film albo choć polubcie na Fb.


Smuci to, że na Facebooku sklep z odzieżą uszytą przez te kobiety i przeznaczoną na ich pomoc ma niespełna 140 polubień, a strony z byle pierdołami chwalą się tysiącami. Czyżby nadal bardziej wolimy oglądać świecidełka, odwracając głowę od prawdziwych problemów, chociaż tak odległych jak te indyjskich kobiet?

Mam nadzieję, że nie tym razem...

Tutaj macie lkinki:
- https://www.facebook.com/cocobombayfashion
- https://www.cocobombay.com/pages/the-women