Informator

Rekord Polski pobity w Restauracji Złoty Groń w Istebnej!

styczeń 16, 2022
16 stycznia w Złoty Groń Resort & Spa został oficjalnie osiągnięty rekord Polski na największą na świecie serwetę z koronki koniakowskiej, który został zatwierdzony przez Biuro Rekordów.
Kalendarium

Kalendarium Radia Istebna - 10 stycznia

styczeń 10, 2022
Wydarzyło się 10 stycznia...
Malarstwo

Reinkarnacja sztuki

grudzień 29, 2021
Alla Mingalyova to urodzona na Krymie ukraińska artystka, obecnie mieszkająca w Erewaniu. Niedawno natknąłem się na jej grafiki przedstawiające postacie z klasycznych obrazów wklejonych do nowoczesnych wnętrz i po prostu nie mogłem ich nie pokazać!
Informator

WESOŁYCH ŚWIĄT!

grudzień 24, 2021
Informator

"Opowieść wigilijna" po góralsku

grudzień 22, 2021
Nadchodzące święta Bożego Narodzenia niech będą czasem spędzonym w gronie najbliższych, wyciszenia i odkrywania wartości wspólnego dzielenia się: miłością, obecnością i radością.Do życzeń dołączamy "Opowieść wiigilijną" Janka Szkawrana - naszego małego lokalnego Dickensa :)
Informator

Rozmowa z Natalią Hatalską

grudzień 13, 2021
Natalia Hatalska – analityczka trendów, publicystka, założycielka i prezeska instytutu badań nad przyszłością infuture.institute. Zaliczana do dziesięciu najważniejszych autorytetów polskiego biznesu. Nagrodzona tytułem Digital Shaper w kategorii wizjoner – przyznawanym osobom, które mają ponadprzeciętny wkład w rozwój gospodarki cyfrowej w…
Kalendarium

40. rocznica stanu wojennego

grudzień 13, 2021
40 lat temu nie było nam do śmiechu w grudniowy poranek - 13 grudnia 1981 ogłoszono stan wojenny.W jedną noc bezpieka i milicja aresztowały 2874 osoby.Został zawieszony 31 grudnia 1982 roku, a zniesiono go 22 lipca 1983 roku.
Informator

Kalejdoskop Radia Istebna

grudzień 06, 2021
Mikołajkowy Kalejdoskop Radia Istebna - zapraszam do wysłuchania i do zobaczenia w nastepny poniedziałek!
Informator

Licytacja obrazów dla Piotrusia

grudzień 05, 2021
Serdecznie zapraszam do licytacji obrazów Jana Żyrka i Roberta Heczko! Pieniążki z licytacji przeznaczamy na leczenie Piotrusia.

Mazurska piramida

Każdego dnia miliony ludzi wymienia nazwisko gdańszczanina (nie mylić z politykiem!) i nawet o tym nie wiedzą.

 Zresztą, czy Wy wiecie o kim mowa? To ja może przypomnę. Daniel Gabriel Fahrenheit – fizyk i inżynier, wynalzaca termomentru rtęciowego i twórca skali temperatur używanej w niektórych krajach, w tym również w USA. I proszę po raz kolejny nie mylić, tym razem z kosmetykami dla mężczyzn firmy DIOR :P

piramida w rapieJednak nie o wynalazcy chciałem, choć zbieżność nazwisk nieprzypadkowa. Dziś skieruję Was do wsi Grapa - niedaleko granicy z Kiliningradem, a tam znajdziemy mauzoleum rodziny Fahrenheit, przyciągające ludzi starających zgłębić obiekty o nadnaturalnych właściwościach. Każdy może w to wierzyć, albo też i nie, a co do mnie, to bardziej chcę przybliżyć ciekawe miejsce w Polsce, niż wnikać w rozważania o zjawiskach, co do których nie mam wiedzy :)
Zamiast snuć długie wywody o tym miejscu, proponuję zobaczyć krótki film, a może komuś kiedyś będzie po drodze, choć kierunek raczej mało uczęszczany - wolimy na południe :)

 

 

 

 

 

Na koniec i tak wrócimy do Daniela Gabriela Fahrenheita, tym razem z dowcipem.

Zima, Kaszuby, dziecko z obozu narciarskiego dzwoni do rodziców...
- Mamo! Mamy w domkach 32 stopnie!
- Synku ale wam tam grzeją!..
- Mamo, ale nie Celsjusza tylko Fahrenheita!!!