Kalendarium

Co za dzień

maj 27, 2020
Każdego dnia coś się zdarza, a po wielu latach staje się wizytówką miejsca, epoki....
Kalendarium

DZIEŃ MATKI

maj 26, 2020
Nie ma chyba takiej córki czy syna, którzy zapomnieliby w maju o Dniu Matki. Nawet zbuntowane nastolatki potrafią złożyć, tradycyjnie lub poprzez SMS czy Messenger, choćby krótką rymowankę. Dlatego też nie musimy przypominać, a tylko dołączamy się do życzeń dla…
FILM - Receznje

BLUE JAY

maj 26, 2020
BLUE JAY (Blue Jay), Reż. Alex Lehmann, Scen. Mark Duplass, Wyk. Mark Duplass, Sarah Paulson, USA, 2016, dostępny na Netflix.
Kalendarium

37. Rocznica śmierci Grzegorza Przemyka - piosenka o młodości brutalnie przerwanej

maj 14, 2020
"Prządki" słowa: Anna Aschenbachmuzyka i wykonanie: Adam Tkaczyk
FILM - Receznje

CRIMINAL

maj 12, 2020
CRIMINAL (Criminal) UK, Pomysłodawcy: Jim Field Smith & George Kay; Wyk. David Tennant, Hayley Atwell, Mark Stanley, Katherine Kelly, Nicholas Pinnock, 2019, Produkcja Netflix.
FILM - Receznje

CO PRZYNIESIE JUTRO

kwiecień 24, 2020
CO PRZYNIESIE JUTRO to kameralny dramat obyczajowy, który doskonale wpisuje się swoją tematyką w czas refleksji nad kwestiami najistotniejszymi… Film z gatunku tych, które lubię szczególnie. Choć skromny w produkcyjnym rozmachu, wzbudza wzruszenie i silnie dotyka emocjonalnie. A to wszystko…

„Zasłużonym Istebnianom na drodze do Niepodległej” – wykład, koncert i wystawa

Wtorkowy wieczór w karczmie "U Ujca" odbyło się spotkanie związane ze 100-leciem odzyskania przez Polskę niepodległości.

Mogliśmy wysłuchać wykładu o góralskich bohaterach Powstań Śląskich (Małgorzata Kiereś), o wojnie polsko - czeskiej (Krzysztof Kiereś), a później przenieśliśmy się do trzeciego aktu Czarnej chmury nad Baranią (Grupa Rekonstrukcji Literackiej "Na Granicy"). Na zakończenie wsłuchiwaliśmy się w patriotyczne pieś w wykonaniu chóru "Gorol" z Jabłonkowa (Czechy), a ostanią pieśń "Góralu czy ci nie żal" odśpiewali wszyscy uczestniczący w tym wydarzeniu. Nie czas i miejsce na rozpisywanie się - lepiej zobaczyć to na obszernej filmowej relacji z tego wydarzenia. Zapraszam.

 

Zaloguj się, by skomentować

Partnerzy Radia Istebna

LOGO GALERII KUKUCZKA    polineo1