Kalendarium

Co za dzień

maj 27, 2020
Każdego dnia coś się zdarza, a po wielu latach staje się wizytówką miejsca, epoki....
Kalendarium

DZIEŃ MATKI

maj 26, 2020
Nie ma chyba takiej córki czy syna, którzy zapomnieliby w maju o Dniu Matki. Nawet zbuntowane nastolatki potrafią złożyć, tradycyjnie lub poprzez SMS czy Messenger, choćby krótką rymowankę. Dlatego też nie musimy przypominać, a tylko dołączamy się do życzeń dla…
FILM - Receznje

BLUE JAY

maj 26, 2020
BLUE JAY (Blue Jay), Reż. Alex Lehmann, Scen. Mark Duplass, Wyk. Mark Duplass, Sarah Paulson, USA, 2016, dostępny na Netflix.
Kalendarium

37. Rocznica śmierci Grzegorza Przemyka - piosenka o młodości brutalnie przerwanej

maj 14, 2020
"Prządki" słowa: Anna Aschenbachmuzyka i wykonanie: Adam Tkaczyk
FILM - Receznje

CRIMINAL

maj 12, 2020
CRIMINAL (Criminal) UK, Pomysłodawcy: Jim Field Smith & George Kay; Wyk. David Tennant, Hayley Atwell, Mark Stanley, Katherine Kelly, Nicholas Pinnock, 2019, Produkcja Netflix.
FILM - Receznje

CO PRZYNIESIE JUTRO

kwiecień 24, 2020
CO PRZYNIESIE JUTRO to kameralny dramat obyczajowy, który doskonale wpisuje się swoją tematyką w czas refleksji nad kwestiami najistotniejszymi… Film z gatunku tych, które lubię szczególnie. Choć skromny w produkcyjnym rozmachu, wzbudza wzruszenie i silnie dotyka emocjonalnie. A to wszystko…

Psie pisuary

Foto: Fot. PAWE / East News Foto: Fot. PAWE / East News

Wrocławskie psy bardziej odporne na nowinki i, póki co, załatwiają swoje potrzeby tradycyjnie. Zainstalowanie 26 słupków nasączonych feromonami, które kosztowały 10 tys. złotych i miały nakłonić czworonożnych przyjaciół do korzystania z psich pisuarów w wyznaczonych miejscach się nie sprawdza. Podobno w Czechach i Holandii psy dały się przekonać i 98 na 100 psów korzysta z ulicznych pisuarów. Pozostaje pytanie: czy może słupki zbyt małe, może za mało nasączone feromonami, a może nasze psy nie chcą niszczyć tak drogiej instalacji i wybierają klasyczne drzewa :) Ciekawe kiedy pierwszy pies skorzysta z tej nowinki - to pewnie będzie news dnia we Wrocławiu!
Na odpowiedź pewnie przyjdzie nam jeszcze poczekać, a tymczasem... psy załatwiają się po klasycznie.

 

Zaloguj się, by skomentować

Partnerzy Radia Istebna

LOGO GALERII KUKUCZKA    polineo1