Kalendarium

Co za dzień

maj 27, 2020
Każdego dnia coś się zdarza, a po wielu latach staje się wizytówką miejsca, epoki....
Kalendarium

DZIEŃ MATKI

maj 26, 2020
Nie ma chyba takiej córki czy syna, którzy zapomnieliby w maju o Dniu Matki. Nawet zbuntowane nastolatki potrafią złożyć, tradycyjnie lub poprzez SMS czy Messenger, choćby krótką rymowankę. Dlatego też nie musimy przypominać, a tylko dołączamy się do życzeń dla…
FILM - Receznje

BLUE JAY

maj 26, 2020
BLUE JAY (Blue Jay), Reż. Alex Lehmann, Scen. Mark Duplass, Wyk. Mark Duplass, Sarah Paulson, USA, 2016, dostępny na Netflix.
Kalendarium

37. Rocznica śmierci Grzegorza Przemyka - piosenka o młodości brutalnie przerwanej

maj 14, 2020
"Prządki" słowa: Anna Aschenbachmuzyka i wykonanie: Adam Tkaczyk
FILM - Receznje

CRIMINAL

maj 12, 2020
CRIMINAL (Criminal) UK, Pomysłodawcy: Jim Field Smith & George Kay; Wyk. David Tennant, Hayley Atwell, Mark Stanley, Katherine Kelly, Nicholas Pinnock, 2019, Produkcja Netflix.
FILM - Receznje

CO PRZYNIESIE JUTRO

kwiecień 24, 2020
CO PRZYNIESIE JUTRO to kameralny dramat obyczajowy, który doskonale wpisuje się swoją tematyką w czas refleksji nad kwestiami najistotniejszymi… Film z gatunku tych, które lubię szczególnie. Choć skromny w produkcyjnym rozmachu, wzbudza wzruszenie i silnie dotyka emocjonalnie. A to wszystko…

OK symbolem nienawiści?

Gest dłoni pokazujący, że wszystko jest „Okej” został uznany za symbol nienawiści.

Jedna z hipotez mówi, że OK podchodzi od wyrażenia "all correct", które było sloganem wyborczym amerykańskiego prezydenta Van Burena z 1840 roku. Są jeszcze inne hipotezy, ale żadna z nich nie miała znaczenia negatywnego. Dopiero Liga Przeciwko Zniesławieniu (Anti-Defamation League), ogłosiła, że gest dłoni, interpretowany zwykle jako w porządku, czyli OK, jest symbolem nienawiści.
W taki sposób mozna każdy dobry gest, słowo czy działanie zamienić na jego przeciwieństwo. Są ludzie, którzy potrafią robić to w sposób mistrzowski.
Nam nie pozostaje inc innego, jak tylko pokazać kolejny gest "puknięcia się w czoło" i robić swoje, a wtedy wszystko będzie OK :)

Zaloguj się, by skomentować

Partnerzy Radia Istebna

LOGO GALERII KUKUCZKA    polineo1