Fotografia

Jeden obraz wart jest więcej niż tysiąc słów

listopad 12, 2019
Ale czy zawsze wiesz, że to, co tak naprawdę widzisz, jest tym, co przedstawia zdjęcie? Czy czasem nie zostałeś poddany kolejnej manipulacji?  
Ludzie kina

GRACE KELLY 12.11.1929 - 14.09.1982

listopad 12, 2019
12 listopada 1929 roku urodziła się Grace Kelly. Aktorskie szlify zdobywała w Amerykańskiej Szkole Teatralnej, a potem na deskach teatru. Zarabiała również jako modelka.
Kalendarium

Kalendarium Radia Istebna - 11 listopad

listopad 11, 2019
Kiedy zapytamy przypadkowo napotkaną osobę w Polsce i zadamy pytanie: z czym ci się kojarzy data 11 listopada? Można mieć pewność, że usłyszymy jedną odpowiedź – odzyskanie niepodległości przez Polskę.
Malarstwo

TRIO BESKIDZKIE

listopad 11, 2019
Ekspresja - Kontemplacja - Oniryczność
Malarstwo

Stanisław Mazuś

listopad 10, 2019
„Do obrony Piękna używam jak najprostszych środków: farby i pędzla (...) Staram się w sposób prosty i czytelny z odrobiną metafory i symboliki, przekazać odbiorcom wieloznaczność myśli, pobudzając do refleksji z prowokacją do wielokrotnego obcowania z obrazami, które emanują pozytywną…
Kalendarium

Kalendarium Radia Istebna - 08 listopad

listopad 08, 2019
Alain Delon, Margaret Mitchell, Krzysztof Litwin, Hanna Skarżanka, Iwan Bunin, Tadeusz Nowakowski,  John Milton.

Benefis Galerii Kukuczka

70. spotkanie Galerii Kukuczka w Bielsku-Białej.

W ciągu dziesięcu lat działania Galeria Kukuczka z Istebnej zorganizowała 69 wydarzeń: od Beskidzkich Integracji Sztuki aż po wydawnictwa książkowe i związane z nimi spotkania promocyjne. Głównym nurtem działania jest jednak malarstwo, co przekłada się na ponad dwutysięczna kolekcję z różnych kierunków malarskich. Do tego należy też dodać promocję kultury lokalnej o wysokich walorach artystycznych i mamy, w króciutkim zarysie, obraz działalności Galerii Kukuczka.
Zwieńczeniem dziesięcioletniej działalności było spotkanie przyjaciół i znawców sztuki w willi Laskowa. W pieknie położonej okolicy mieliśmy okazję zapoznać się z dorobkiem mecenasa sztuki, Jana Kukuczki i planami na przyszłość.
Dlatego też dziś krótka migawka z tego spotkania.

Zaloguj się, by skomentować

Partnerzy Radia Istebna

LOGO GALERII KUKUCZKA logo istebna.jpg  polineo1