Kalendarium

Co za dzień

maj 27, 2020
Każdego dnia coś się zdarza, a po wielu latach staje się wizytówką miejsca, epoki....
Kalendarium

DZIEŃ MATKI

maj 26, 2020
Nie ma chyba takiej córki czy syna, którzy zapomnieliby w maju o Dniu Matki. Nawet zbuntowane nastolatki potrafią złożyć, tradycyjnie lub poprzez SMS czy Messenger, choćby krótką rymowankę. Dlatego też nie musimy przypominać, a tylko dołączamy się do życzeń dla…
FILM - Receznje

BLUE JAY

maj 26, 2020
BLUE JAY (Blue Jay), Reż. Alex Lehmann, Scen. Mark Duplass, Wyk. Mark Duplass, Sarah Paulson, USA, 2016, dostępny na Netflix.
Kalendarium

37. Rocznica śmierci Grzegorza Przemyka - piosenka o młodości brutalnie przerwanej

maj 14, 2020
"Prządki" słowa: Anna Aschenbachmuzyka i wykonanie: Adam Tkaczyk
FILM - Receznje

CRIMINAL

maj 12, 2020
CRIMINAL (Criminal) UK, Pomysłodawcy: Jim Field Smith & George Kay; Wyk. David Tennant, Hayley Atwell, Mark Stanley, Katherine Kelly, Nicholas Pinnock, 2019, Produkcja Netflix.
FILM - Receznje

CO PRZYNIESIE JUTRO

kwiecień 24, 2020
CO PRZYNIESIE JUTRO to kameralny dramat obyczajowy, który doskonale wpisuje się swoją tematyką w czas refleksji nad kwestiami najistotniejszymi… Film z gatunku tych, które lubię szczególnie. Choć skromny w produkcyjnym rozmachu, wzbudza wzruszenie i silnie dotyka emocjonalnie. A to wszystko…

Benefis Galerii Kukuczka

70. spotkanie Galerii Kukuczka w Bielsku-Białej.

W ciągu dziesięcu lat działania Galeria Kukuczka z Istebnej zorganizowała 69 wydarzeń: od Beskidzkich Integracji Sztuki aż po wydawnictwa książkowe i związane z nimi spotkania promocyjne. Głównym nurtem działania jest jednak malarstwo, co przekłada się na ponad dwutysięczna kolekcję z różnych kierunków malarskich. Do tego należy też dodać promocję kultury lokalnej o wysokich walorach artystycznych i mamy, w króciutkim zarysie, obraz działalności Galerii Kukuczka.
Zwieńczeniem dziesięcioletniej działalności było spotkanie przyjaciół i znawców sztuki w willi Laskowa. W pieknie położonej okolicy mieliśmy okazję zapoznać się z dorobkiem mecenasa sztuki, Jana Kukuczki i planami na przyszłość.
Dlatego też dziś krótka migawka z tego spotkania.

Zaloguj się, by skomentować

Partnerzy Radia Istebna

LOGO GALERII KUKUCZKA    polineo1