Informator

Plakaty Noir dla nominowanych do Oscara

styczeń 27, 2020
Na tegoroczne Oscary portugalski artysta, Nuno Sarnadas stworzył serię plakatów noir do filmów, które walczą o Oscara za najlepszy film - umieszczając bohaterów w miejsce złotej statuetki.
LITERATURA - Receznje

Karol Bunsch "Dzikowy skarb"

styczeń 25, 2020
Pierwsza z cyklu opowieści Piastowskich. Jaka piękna, barwna, energetyczna, no po prostu brak mi słów. Językiem tak cudownym napisana, że to sama radość i przyjemność zanurzać się w historię Mieszka i budowę polskiej państwowości. A wcale łatwo nie było.
FILM - Receznje

1917

styczeń 25, 2020
1917 (1917) Reż. Sam Mendes, Scen. Sam Mendes & Krysty Wilson-Cairns; Wyk. Dean-Charles Chapman, George MacKay, Colin Firth, Benedict Cumberbatch, Mark Strong, Andrew Scott, Richard Madden, USA, 2019
FILM - Receznje

POZNAJMY SIĘ JESZCZE RAZ

styczeń 20, 2020
 Reż. & Scen. Nicolas Bedos; Wyst. Daniel Auteuil, Guillaume Canet, Fanny Ardant, Daria Tillier, Francja, 2019
LITERATURA - Receznje

Donna Voolfolk Cross "Której imię wymazano"

styczeń 20, 2020
Historia o determinacji, walce o siebie, pragnieniu wiedzy, próbie zmiany istniejącego świata, choćby uciekając się do oszustwa.
Kalendarium

Kalendarium Radia Istebna - 20 styczeń

styczeń 20, 2020
Zobacz co wydarzyło się 20 stycznia.

Tryptyk dożynkowy w Gminie Istebna

Trzy filmowe odsłowy tegorocznych dożynek w Gminie Istebna.

Filmową relację rozpoczynamy od korowodu dożynkowego, któru jak zwykle wzbudza bardo duże zainteresowanie wśród mieszkańców i przyjezdnych. W pięknej pogodzie mogliśmy podziwiać wytwory nieskrępowanej fantazji w dekorowaniu  koni, wozów i traktorów.

 

W drugiej części zobaczymy oficjalne rozpoczęcie obchodów, powitania gości, wręcznia chlebów, a wszystko to przeplatane muzyką. Później był już czas na zabawy pomiedzy wsiami.

 

Zwieńczeniem tegorocznych dożynek był koncert pamiecie Ryśka Ridla - kultowego wokalisty zespołu Dżem. W koncercie brało udział wielu muzyków z Trójwsi i nie tylko.
Zapraszamy :)

Zaloguj się, by skomentować

Partnerzy Radia Istebna

LOGO GALERII KUKUCZKA logo istebna.jpg  polineo1