Receznje

Stefan Chwin "Zwodnicze piękno. Esej o pięknie, dobru i wolności"

sierpień 16, 2019
Jeżeli jest coś, co naprawdę warto przeczytać - z całą pewnością jest to „Zwodnicze piękno” Stefana Chwina.
Kalendarium

Kalendarium Radia Istebna - 16 sierpnia

sierpień 16, 2019
Zdarzyło się...
Receznje

Władysław Tatarkiewicz "O szczęściu"

sierpień 16, 2019
To będzie jedna z najtrudniejszych opinii, jakie przyszło mi sklecić, bo i mętlik mam w głowie większy niż zwykle po tej lekturze, a sięgałam po nią z nadzieją i wiarą, że wreszcie znajdę odpowiedź, sposób aby urzeczywistnić moje prywatne, osobiste…
Kalendarium

Kalendarium Radia Istebna - 14 sierpnia

sierpień 14, 2019
Zdarzyło się...
Receznje

Fiodor Dostojewski "Dzieła wybrane"

sierpień 13, 2019
"Skrzywdzeni i poniżeni"W zasadzie moje pierwsze spotkanie z Dostojewskim, bo kilka lat temu zaczęłam "Zbrodnię i karę" ale nie przebrnęłam. Być może nie byłam na nią gotowa, emocjonalnie, intelektualnie. Teraz, po lekturze, dalej utrzymuję, że gotowa na Dostojewskiego nie jestem…
Informator

Najstarszy wiersz erotyczny jest starszy niż sądzono.

sierpień 12, 2019
Pierwszy wiersz erotyczny napisany około 200 lat wcześniej.

Dziś dzień dwóch gwiazd

8.08.1937 r. urodził się DUSTIN HOFFMAN, a dokładnie w tym samym dniu, tyle tylko, że  czterdzieści cztery lata później (1981 r.) w Bazylei przyszedł na świat ROGER FEDERER.

Hofman to niekwestionwana gwiazda kina, z dorobkiem przeszło pięćdziesięciu filmów,  pięciu nominacji i dwóch Oscarów oraz całkiem sporą ilością pozostałych nagród. Niezbyt wysoki (167 cm) facet z kompleksami, dzięki mistrzowskiemu opanowaniu sztuki aktorskiej, zdobywa uznanie krytyków i publiczności, a jego kreacje w "Absolwencie", czy "Rain Manie" - choćby wymienic tylko te dwa - nie pozostawiają żadnej wątpliwości.

"Długo żyłem w potwornej biedzie, nie dojadałem, spałem na podłodze, w kuchni w kawalerce Gene'a Hackmana, szlajałem się po mieście w poszukiwaniu dorywczych robót i łaziłem na zdjęcia próbne, na których mnie wyśmiewano i radzono, bym zmienił zawód. Wytrwałem. To mój największy życiowy sukces".

 

 

Drugą dzisiejszą gwiazdą jest tenisista, Roger Federer - uwżany jest za najlepszego zawodnika w historii dyscypliny. Ma na swoim koncie rekordowe 20 zwycięstw w turniejach wielkoszlemowych (Australian Open, Roland Garros, Wimbledon, US Open.  Federer w ciągu swojej kariery wygrał 102 turniejów rangi ATP World Tour w grze pojedynczej oraz osiągnął 54 finały i jako trzeci tenisista doszedł do granicy tysiąca zwycięskich meczów.

"Czasami, gdy jestem z rodziną w domu lub na wakacjach, zastanawiam się, gdzie będę za dziesięć lat. Mam świadomość, że wtedy będę już poza tenisem, ale ten dzień nie napawa mnie strachem. Mogłem przecież odejść w 2009 roku, kiedy wygrałem wszystko. Triumfowałem w Rolandzie Garrosie, potem zwyciężyłem w Wimbledonie i pobiłem rekord Samprasa w liczbie wielkoszlemowych tytułów".

 

 

 

Więcej w tej kategorii: « Świetna zabawa z geografii
Zaloguj się, by skomentować

Partnerzy Radia Istebna

LOGO GALERII KUKUCZKA logo istebna.jpg  polineo1