Informator

Najlepszy zestaw relaksacyjny!

czerwiec 23, 2022
Działa – przetestowałem i mogę z czystym sumieniem polecić każdemu :)  
Malarstwo

„Beksiński na Śląsku” Byłem, zobaczyłem, polecam!

czerwiec 21, 2022
Nie to jest ważne, co się ukazuje, lecz to, co jest ukryte… Jeszcze inaczej: ważne jest to, co ukazuje się naszej duszy, a nie to, co widzą nasze oczy i co możemy nazwać. Wydaje mi się, że to pierwsze można…
Malarstwo

Beksiński na Śląsku

czerwiec 16, 2022
Beksiński - jeden z najciekawszych współczesnych artystów, którego obrazy przez jednych podziwiane, uważane za intrygujące, w innych budzą lęk, niepokój, a nawet przerażenie. Jednak nie sposób przejść obok nich obojętnie. Wszak taka rola sztuki - wzbudzać emocje...
Informator

sklep internetowy JOMIKA

czerwiec 16, 2022
Szanowni Państwo, Drodzy Przyjaciele! Nowo powstały sklep internetowy JOMIKA cały dochód ze sprzedaży różności przeznaczy na kulturę, edukację i pomoc społeczną. Tak, właśnie taka jest idea. https://jomika.pl/
Informator

Coco Bombay - z biedy do luksusu?

czerwiec 13, 2022
Czy droga Coco Chanel, rozpoczynająca się od nauki szycia w sierocińcu siostr zakonnych, po kreatorkę mody i finansową niezależność jest do powtorzenia?Nie wiadomo.
Informator

Niedzielny przedświt

czerwiec 12, 2022
Jak jak kocham takie chwile: śpię przy otwartym oknie, orzeźwiające powietrze oplata mnie delikatną powłoką i sprawia, że ulatuję gdzieś w magiczne światy. Synapsy cichutko tykają na niskich częstotliwościach i... słyszę piękny ptasi śpiew. Otwieram powoli jedno, potem drugie oko,…
Informator

Czym jest wolność?

czerwiec 10, 2022
„Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka” – powiedział Alexis de Tocqueville (1805-1859) – francuski myśliciel polityczny, socjolog i polityk.
Informator

Byle dowalić, czyli… niedoceniona umiejętność czytania

czerwiec 06, 2022
Od wielu miesięcy zastanawiam się, co się z nami stało.
Rzeźba

Żywe mozaiki kafelkowe

czerwiec 02, 2022
Pochodzący z Lyonu Ememem, znany również jako „chirurg brukarski”, przemierza ulice europejskich miast w poszukiwaniu połamanych ulic i chodników.

Żywy Pomnik Wyróżniony

Kamień skruszeje, stal skoroduje - życie będzie trwało.

 

Pomnikami upamiętniamy ludzi, miejsca, wydarzenia, a one z czasem ulegają korozji, kruszeją, stają się kontrowersyjne albo zniszczy je pijany chuligan.
Dlatego budujmy pomniki trwalsze od spiżu i kamienia - pomniki ludzkiej wdzięczności i życia - Żywe Pomniki.
Pomnikami będą stypendia naukowe, umożliwiające całkowite pokrycie kosztów pobytu i nauki na poziomie szkoły wyższej, dla uzdolnionych młodych ludzi zamieszkujących tereny wiejskie Afryki, a pozbawionych możliwości kształcenia się.
Nie trzeba wiele - wystarczy minimum 10 złotych miesięcznie oraz zachęcenie przyjaciół czy znajomych do włączenia się do sześcioletniego projektu - na taki okres planujemy budowę każdego żywego pomnika.
Wystarczy na dole strony kliknąć w przycisk "Dołącz" i przejść krótką procedurę złożenia zlecenia stałego z karty kredytowej lub konta bankowego.

Fundacja Partnerstwo i Rozwój
90 2490 0005 0000 4530 5160 9640
tytułem: Żywy Pomnik
W momencie, w którym uzyskamy poziom 4000 złotych miesięcznie, przystąpimy do "budowy".
Bardzo mocno wierzymy, że w ten sposób uda nam się postawić pierwszy Żywy Pomnik. Pomnik, który będzie świadectwem naszego otwartego serca.

- - -

 

Zanim zdecydujesz się wziąć udział w projekcie, możesz wysłać wstępną deklarację - my skontaktujemy się z Tobą i udzielimy odpowiedzi na wszelkie pytania.
Formularz jest dostępny po kliknięciu : TUTAJ

Więcej w tej kategorii: « Zaproszenie do współpracy