Informator

Rekord Polski pobity w Restauracji Złoty Groń w Istebnej!

styczeń 16, 2022
16 stycznia w Złoty Groń Resort & Spa został oficjalnie osiągnięty rekord Polski na największą na świecie serwetę z koronki koniakowskiej, który został zatwierdzony przez Biuro Rekordów.
Kalendarium

Kalendarium Radia Istebna - 10 stycznia

styczeń 10, 2022
Wydarzyło się 10 stycznia...
Malarstwo

Reinkarnacja sztuki

grudzień 29, 2021
Alla Mingalyova to urodzona na Krymie ukraińska artystka, obecnie mieszkająca w Erewaniu. Niedawno natknąłem się na jej grafiki przedstawiające postacie z klasycznych obrazów wklejonych do nowoczesnych wnętrz i po prostu nie mogłem ich nie pokazać!
Informator

WESOŁYCH ŚWIĄT!

grudzień 24, 2021
Informator

"Opowieść wigilijna" po góralsku

grudzień 22, 2021
Nadchodzące święta Bożego Narodzenia niech będą czasem spędzonym w gronie najbliższych, wyciszenia i odkrywania wartości wspólnego dzielenia się: miłością, obecnością i radością.Do życzeń dołączamy "Opowieść wiigilijną" Janka Szkawrana - naszego małego lokalnego Dickensa :)
Informator

Rozmowa z Natalią Hatalską

grudzień 13, 2021
Natalia Hatalska – analityczka trendów, publicystka, założycielka i prezeska instytutu badań nad przyszłością infuture.institute. Zaliczana do dziesięciu najważniejszych autorytetów polskiego biznesu. Nagrodzona tytułem Digital Shaper w kategorii wizjoner – przyznawanym osobom, które mają ponadprzeciętny wkład w rozwój gospodarki cyfrowej w…
Kalendarium

40. rocznica stanu wojennego

grudzień 13, 2021
40 lat temu nie było nam do śmiechu w grudniowy poranek - 13 grudnia 1981 ogłoszono stan wojenny.W jedną noc bezpieka i milicja aresztowały 2874 osoby.Został zawieszony 31 grudnia 1982 roku, a zniesiono go 22 lipca 1983 roku.
Informator

Kalejdoskop Radia Istebna

grudzień 06, 2021
Mikołajkowy Kalejdoskop Radia Istebna - zapraszam do wysłuchania i do zobaczenia w nastepny poniedziałek!
Informator

Licytacja obrazów dla Piotrusia

grudzień 05, 2021
Serdecznie zapraszam do licytacji obrazów Jana Żyrka i Roberta Heczko! Pieniążki z licytacji przeznaczamy na leczenie Piotrusia.

Żywy Pomnik Wyróżniony

Kamień skruszeje, stal skoroduje - życie będzie trwało.

 

Pomnikami upamiętniamy: ludzi, miejsca, wydarzenia; a one z czasem ulegają korozji, kruszeją, stają się kontrowersyjne, albo zniszczy je pijany chuligan.
Dlatego budujmy pomniki trwalsze od spiżu i kamienia; pomniki ludzkiej wdzięczności i życia - Żywy Pomnik.

W tym roku obchodzimy 400- lecie wpisania do Urbarza Cieszyńskiego pierwszych osadników Istebnej, mamy więc niepowtarzalną okazję wznieść pierwszy żywy pomnik, który nie będzie dzielił a łączył.
Pomnikiem tym będzie stypendium naukowe, umożliwiające całkowite pokrycie kosztów pobytu i nauki na poziomie szkoły wyższej dla wyróżniających się uczniów zamieszkujących tereny wiejskie Afryki, a pozbawionych możliwości kształcenia się.
Nie trzeba wiele - wystarczy minimum 10 złotych miesięcznie oraz zachęcenie naszych znajomych do włączenia się do sześcioletniego projektu - na taki okres planujemy budowę każdego żywego pomnika.

Wystarczy na dole strony kliknąć w przycisk "Dołącz" i przejść krótką procedurę złożenia zlecenia miesięcznego z karty kredytowej.
Dla tych z Was, którzy nie mają karty, podajemy dane do konta na które możecie w swoim banku zrobić zlecenie stałe:

Fundacja Partnerstwo i Rozwój
90 2490 0005 0000 4530 5160 9640
tytułem: Żywy Pomnik

W momencie, w którym uzyskamy poziom 4000,00 złotych miesięcznie, przystapimy do budowy.
Bardzo mocno wierzę, że w ten sposób uda nam się postawić pierwszy żywy pomnik.
Pomnik, który będzie świadectwem naszego otwartego serca.

 - - -

 

Zanim zdecydujecie się wziąć udział w projekcie, możecie wysłać wstępną deklarację - my skontaktujemy się z Wami i udzielimy odpowiedzi na wszelkie pytania.

Formularz dostepny jest po kliknięciu: TUTAJ

Więcej w tej kategorii: « Zaproszenie do współpracy